Dla dzieci

Najbliższy weekend "U króla Maciusia"

Spacer po wystawie
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W najbliższym tygodniu miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” jest otwarte 15.00-18.00 (oprócz wtorków, gdy muzeum jest zamknięte). To czas wolnych (BEZPŁATNYCH) zabaw. Można będzie rysować, czytać, muzykować. Czekają specjalne karty zadań dla różnych grup wiekowych, w rozwiązaniu których wesprze Was nasz edukator.


Najbliższe warsztaty:

Stolarka dla dzikich dzieci
sobota, 25 marca, godz. 11.00-12.30, grupa wiekowa: 4-10 lat, BRAK WOLNYCH MIEJSC

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wybijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy pojazdy. I dziewczyny i chłopaki kochają resoraki! Tym razem sami zbudujemy drewniane pojazdy i dowiemy się jak wprawić je w ruch. Z drewnianych ścinków skonstruujemy samochody zabawki według własnych projektów. Nauczymy się piłować, wiercić i łączyć drewno na kołki.
Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.

12.30-15.30 – czas wolnych zabaw w miejscu edukacji rodzinnej (wstęp wolny, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie)
15.30-18.00 – organizujemy URODZINY

 

Tajemnice dizajnu. Projektujemy okładki płyt winylowych
niedziela, 26 marca, godz. 11.00 – 14.00, grupa wiekowa: 4-10 lat, BRAK WOLNYCH MIEJSC

W 1939 r. dyrektorem artystycznym jednej z największych wytwórni płyt winylowych Columbii został młody grafik Alex Steinweiss, syn żydowskich emigrantów z Warszawy i Rygi. To on zaczął projektować pierwsze, indywidualne okładki na płyty winylowe! W trakcie spaceru po wystawie "Szafa grająca!" przyjrzymy się oryginalnym projektom. Na warsztatach dowiemy się czym jest dizajn i pod kierunkiem graficzek wykonamy własne okładki płyt.
Warsztaty dla dzieci prowadzą Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – twórczynie i realizatorki autorskiego projektu edukacyjno-artystyczny "3D czyli Dizajn Dla Dzieci", związanego z galerią Dizajn BWA Wrocław.

14.00-18.00 - czas wolnych zabaw w miejscu edukacji rodzinnej (wstęp wolny, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie)ZAPRASZAMY!

 

Na naszej stronie internetowej www.polin.pl/ukrolamaciusia jest już dostępny pełny program warsztatów rodzinnych w semestrze letnim 2016/2017. Można kupować bilety na pojedyncze warsztaty, jak i całe cykle poprzez system www.bilety.polin.pl.

Zobacz cały program warsztatów rodzinnych w semestrze letnim 2016/2017 >>


Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin.pl/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016