Dla dzieci

Najbliższy tydzień "U króla Maciusia"

Miejsce edukacji rodzinnej, U króla Maciusia, warsztaty
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat), spotkania dla rodziców, urodziny i inne wydarzenia specjalne. Jesteśmy dostępni także codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.


Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Program na najbliższy weekend

sobota, 20 października

 • 11.00-12.30 warsztaty twórcze "W zapomnianej pracowni, czyli Mali Rzemieślnicy" BRAK MIEJSC
  Kim jest pozłotnik, a co robi zecer? Gdzie kiedyś kupowano buty? Podczas warsztatów przyjrzymy się zapomnianym już zawodom, które w dawnej Polsce pełnili często Żydzi. Poznamy postaci rzemieślników, zbadamy przedmioty, które wytwarzali, po czym każde z nas będzie mogło poczuć się jak w prawdziwym dawnym warsztacie, w którym własnoręcznie stworzy pamiątkowe drobiazgi. Prowadzący: Ola Karkowska-Rogińska oraz Szymon Gotowski.
   
 • 12.30-15.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 15.00-18.00 URODZINY (rezerwacja)

niedziela, 21 października

 • 11.00-15.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 •  
 • 15.00-18.00 URODZINY (rezerwacja)

 

Na stronie www.polin.pl/ukrolamaciusia znajdą Państwo nowy program warsztatów rodzinnych na semestr zimowy 2018 r. Jak zwykle w soboty proponujemy cykle warsztatów twórczych. W programie znalazła się Stolarka dla Dzikich Dzieci, ruszają Mali Rzemieślnicy. Mamy też coś dla smakoszy - cykl zajęć z dietetykami, w czasie których będziemy przygotowywać niezwykłe słodycze bez cukru z owoców Izraela. Ten rok będzie dla nas wyjątkowy. Po raz pierwszy w naszym Muzeum otworzymy wystawę czasową przygotowaną z myślą o najmłodszych. Już od 9 listopada ruszamy z cyklem warsztatów i wydarzeń towarzyszących wystawie "W Polsce króla Maciusia". 
 

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016