Dla dzieci

Najbliższy weekend "U króla Maciusia"

Dzień Dziecka // Szafa grająca!
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W najbliższym tygodniu miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” jest otwarte 15.00-18.00 (oprócz wtorku, gdy muzeum jest zamknięte). To czas wolnych (BEZPŁATNYCH) zabaw. Można będzie rysować, czytać, muzykować. Czekają na Was specjalne karty zadań dla różnych grup wiekowych, bogata biblioteka i gry edukacyjne. Możecie także liczyć na pomoc i wsparcie naszego edukatora.


Najbliższe warsztaty rodzinne w weekend:

Stolarka dla dzikich dzieci

sobota, 27 maja, godz. 11:00-12.30, grupa wiekowa: 4-10 lat, BRAK BILETÓW

Układanka z plastrów. Z dębowych plastrów wykonamy naturalne puzzle. Zaprojektujemy drewnianą układankę i nauczymy się przenosić projekt na drewno. Będziemy malować, ciąć i szlifować. Na koniec zaimpregnujemy drewno olejem roślinnym. 

12.30-18.00 – czas wolnych zabaw w miejscu edukacji rodzinnej (wstęp wolny, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie)

 

Dzień Dziecka // Szafa grająca!

niedziela, 28 maja, godz. 11.00-16.00, wstęp wolny, PARK wokół muzeum

Zapraszamy na niezwykły, muzyczny piknik rodzinny w parku wokół Muzeum POLIN, który w tym roku towarzyszy finałowi wystawy czasowej „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”. Jak zawirować w tangu? Jak wyskakać fokstrota? Będziemy grać, słuchać i tańczyć do znanych żydowskich przebojów.

Małych majsterkowiczów zapraszamy na warsztaty twórcze, na których powstaną niespotykane instrumenty muzyczne, pobawimy się także na „silent disco” i wybębnimy nasz własny rytm radości.

Nie zabraknie smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek. W tym dniu będzie można także wziąć udział w rodzinnym spacerze po wystawie czasowej „Szafa grająca!” oraz w finałowym interaktywnym koncercie.

 • Warsztaty plastyczne W muzycznym sklepie  5 stanowisk
  Przy radosnych, żydowskich melodiach granych na żywo przez Kapelę Niwińskich będziemy tworzyć i konstruować  proste, nietypowe instrumenty m.in. piszczałki z kory brzozowej, czy drewniane kołatki. 
   
 • W rytmie radości – warsztaty bębniarskie
  Pod kierunkiem muzyka i performera Ryszarda Bazarnika stworzymy prawdziwą orkiestrę i zagramy na 12 bębnach o średnicy 1,5 metra każdy.
   
 • Cyrk magii i ściemy – warsztaty cyrkowe
  W programie: żonglerka maczugami, drabina ekwilibrystyczna, rola bola, pantomima, wielkie bańki mydlane, talerzyki na kijkach i slackline…
   
 • Silent disco – zabawa taneczna do znanych, żydowskich melodii 
  Posłuchamy i potańczymy do blisko 30 przebojów prezentowanych  na naszej wystawie czasowej „Szafa grająca!”. 
   
 • Park linowy – muzyczny tor przeszkód 
  Tor przeszkód z linami i elementami muzycznymi.
   
 • W świecie dźwięków i barw – warsztaty malarskie w plenerze
  Urządzimy prawdziwy maraton malarski na 30 sztalugach.
   
 • Coś na ząb – smaczne i zdrowe przekąski
  Na małych łasuchów czekać będzie Żarcie na kółkach, najlepsze food trackie w Warszawie. 

Dodatkowe atrakcje zapewnią w tym roku Firma Meble Vox.


Koncert: „W krainie bajek”
sobota, 28 maja 2017  godz. 15.00-16.00

Jerz Igor to duet piszący i wykonujący piosenki dla dzieci, ma na koncie kilka płyt i wiele niezapomnianych koncertów. Tym razem zagra na naszej scenie razem z kilkunastoosobowym zespołem najlepszych muzyków. Na puzonie, gitarze basowej, wibrafonach, miotełkach, klarnetach, fletach i harmonii wyczarują bajkowy świat do animacji . Muzyce towarzyszyć będzie zestaw krótkometrażowych, barwnych i uczących wrażliwości animacji z programu 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.


11.00-18.00 – czas wolnych zabaw w miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” (wstęp wolny, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie)

 

Na naszej stronie internetowej www.polin.pl/ukrolamaciusia jest już dostępny pełny program warsztatów rodzinnych w semestrze letnim 2016/2017. Można kupować bilety na pojedyncze warsztaty, jak i całe cykle poprzez system www.bilety.polin.pl.

Zobacz cały program warsztatów rodzinnych w semestrze letnim 2016/2017 >>


Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin.pl/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016