Rocznice i święta

26 - 27.01.2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu - Warszawa

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu, fot. Fundacja Shalom

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu rozpoczną się przy Pomniku Bohaterów Getta (ul. Ludwika Zamenhofa) 27 stycznia 2017r. o godz. 12.00. W trakcie uroczystości zostaną złożone wieńce oraz odbędzie się modlitwa ekumeniczna.


W tym dniu w rejonie dawnego getta będzie kursował zabytkowy tramwaj z gwiazdą Dawida. Organizatorem uroczystości jest Fundacja Shalom we współpracy z Teatrem Żydowskim, Stołeczną Estradą oraz Tramwajami Warszawskimi. Pusty pojazd będzie symbolizować tramwaj kursujący w getcie warszawskim. Ma on przypomnieć mieszkańcom stolicy o żydowskich sąsiadach, którzy zginęli w obozach zagłady i w gettach.

W ramach obchodów, w dniach 26 i 27 stycznia o godz. 19.00 Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz zaprasza na spektakl "Szosza" według Icchoka Baszewisa Singera w reżyserii Karoliny Kirsz. Informacje na stronie: www.teatr-zydowski.art.pl

Organizatorzy apelują o zapalenie świec w oknach wszystkich domów w dniu 27 stycznia 2016r. o godz. 18.00 w ramach akcji "Światło pamięci".  Blask świec będzie symbolizował naszą solidarność i pamięć o Ofiarach Zagłady.

Fundacja Shalom, Tel. 22 620 30 36/37, www.shalom.org.pl, shalom@shalom.org.pl.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Muzeum POLIN >>

17.01.2017