Spektakl

Zapisy od 14.05.2018

Nabór do projektu "68 obcych osób"

Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68Wystawa czasowa, Obcy w domu. Wokół Marca '68
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

A jeśli wydarzenia Marca’68 były kolejnym punktem na nieskończonej drodze przemocy przez historię człowieczeństwa? Wcześniej było ich tak wiele... Czy w przyszłości będzie ich tak samo dużo? W którym miejscu tej smutnej osi czasu jesteśmy? Czy jest jakaś inna oś czasu? Bez przemocy?


Niemieccy socjologowie, Max Horkheimer i Theodor Adorno, badali zjawisko poddania się autorytaryzmowi w Niemczech przed II wojną światową. W ramach warsztatu z uczestnikami projektu spróbujemy porównać wyniki ich prac z naszymi odczuciami o Polsce i świecie w roku 2018. 

Wyniki tej konfrontacji staną się librettem działania zaprezentowanego w przestrzeni wystawy "Obcy w domu".

 

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby zainteresowane historią Marca’68 i/lub działaniami performatywnymi i eksperymentalnymi, pragnące aktywnie włączyć się w działanie wokół wystawy „Obcy w domu”. Do projektu poszukujemy 68 uczestników/ uczestniczek. Nie wymagamy doświadczenia scenicznego, konieczna jest jednak dyspozycyjność w terminach warsztatów i występów oraz… posiadanie smartfona/ telefonu ze słuchawkami.

Projekt obejmuje: udział w 4 warsztatach w każdą środę od 20 czerwca do 11 lipca w godzinach wieczornych; udział w próbie generalnej i otwartych dla publiczności czytaniach performatywnych w dniach: 12, 13, 14,15 lipca w godzinach wieczornych.

Zapisy i informacje uruchamiamy 14 maja pod adresem: echomicka@polin.pl, tel. +48 22 47 10 354.

 

"68 obcych osób. Instalacja o przemocy na głosy i ruch" na rocznicę Marca’68.
Realizacja: Grzegorz Laszuk // Komuna Warszawa – koncept, reżyseria; Weronika Pelczyńska – choreografia; Bartek Rączkowski – muzyka; Ewa Chomicka – koordynatorka projektu.

Więcej o wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” >>

23.04.2018