fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum

Obcy w domu. Wokół Marca ’68

W 2018 mija 50. rocznica rozpoczęcia największej antysemickiej kampanii w powojennej historii Polski. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68", który przywraca pamięć o jej przyczynach, przebiegu i skutkach.


50 lat temu komunistyczne władze Polski rozpętały antysemicką kampanię, której kulminacją było wygnanie z kraju ok. 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego. Aby przypomnieć o przyczynach, przebiegu i dalekosiężnych skutkach wydarzeń z 1968 r. Muzeum POLIN realizuje rozbudowany program „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Składa się on m.in. z wystawy czasowej, cyklu debat, spektakli teatralnych, oraz projektów edukacyjnych i naukowych. Ma skłonić do refleksji czym grozi bierność w sytuacjach dyskryminacji, ksenofobii i naruszania praw człowieka. Głównym wydarzeniem będzie wystawa czasowa, którą otworzymy 9 marca 2018 roku.

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać aktualne informacje o programie "Obcy w domu. Wokół Marca '68" oraz obchodach 50. rocznicy Marca '68 w Warszawie.

 

 

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com >>

 

Organizator     Mecenas   Współorganizator:
   

Wsparcie

    

David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer

Patron instytucjonalny

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni