Warsztaty dla szkół ponadpodstawowych
Podstawowe informacje organizacyjne:
- czas trwania: 120 minut
- liczebność grupy: maks. 30 osób
- cena biletów: 150 zł / grupa (opiekunowie uczestniczą w zajęciach bezpłatnie)
- rezerwacja: rezerwacje@polin.pl. Rezerwacje na II semestr rozpoczynamy 11 grudnia br.
- Warsztaty na wystawie czasowej "Obcy w domu. Wokół Marca '68": czas trwania - 90 min., cena biletów - 120 zł / grupa, dostępne od 26 marca do 30 września 2018
Zobacz pełne informacje organizacyjne >>
Lista warsztatów dla szkół ponadpodstawowych
Specjalna oferta warsztatów na wystawach czasowych
- Obcy w domu. Wokół Marca '68 – na wystawie czasowej młodzież dowie się o przyczynach, przebiegu i skutkach wydarzeń Marca ’68, pogłębiając wiedzę na temat współczesnej historii Polski. Uczniowie poznają ludzki wymiar historii: uświadomią sobie, jakie piętno Marzec odcisnął na indywidualnych losach zwykłych ludzi. Warsztaty prowadzone na wystawie czasowej "Obcy w domu. Wokół Marca ’68". Warsztaty dostępne od 26 marca do 30 września 2018.
Oferta podstawowa:
-
Spotkania z kulturą żydowską – na wstawie stałej przyjrzymy się barwnej synagodze i rekonstrukcji domu żydowskiego, poznamy elementy tradycji i kultury żydowskiej.
-
Pociąg do nowoczesności. O losach Żydów w XIX wieku – zastanowimy się nad dylematami i wyzwaniami, jakie stanęły przed Żydami w czasie rewolucji przemysłowej.
-
Stańmy na warszawskiej ulicy. O życiu żydowskim w II Rzeczypospolitej – odkryjemy różnorodność wielokulturowej, przedwojennej Polski.
-
Codzienność w cieniu Zagłady. O życiu w warszawskim getcie – o doświadczeniach z tamtego okresu dowiemy się, zwiedzając galerię Zagłada i słuchając wspomnień Ocalałych.
-
"Żonkile" Opowieść o powstaniu w getcie warszawskim – dlaczego młodzi Żydzi i Żydówki zdecydowali się walczyć? Ich historię poznamy na wystawie i oglądając film.
-
Pamiętajmy o Irenie Sendlerowej – na wystawie poznamy historię tej niezwykłej kobiety oraz wspomnienia osób przez nią uratowanych.
-
Bliżej siebie. O równości w szkole – zastanowimy się jak współtworzyć w szkole atmosferę bezpieczeństwa, równości i porozumienia.
-
Dzieci Abrahama. O dialogu trzech religii – jakie są podobieństwa, a jakie różnice między judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. Zajęcia organizowane w ramach programu lekcji religii i etyki.
-
Spotkania z judaizmem – poznamy najważniejsze tradycje i święta żydowskie zastanowimy się nad korzeniami chrześcijaństwa i jego związków z judaizmem. Zajęcia organizowane w ramach programu lekcji religii i etyki.
Oferta dodatkowa:
- Gra w klasy
- Radujmy się
- Szaleństwo nienawiści
- Historia pewnego rabina
- Co przyniesie kolejny dzień?
- Po dwóch stronach muru
- Wrogość, obojętność, pomoc
- Nadchodzi wieczór, nadchodzi święto
- Jak pięknie się różnić?
- Wspólny dom. O Polsce wielu kultur
- Spotkania ze świadkami historii
- Całodzienne warsztaty antydyskryminacyjne
- Co nas łączy? O wielości religii i kryzysie uchodźczym
- Rozbrajamy stereotypy
Informacje organizacyjne |
Jak zarezerwować warsztaty? Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanymi warsztatami, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W mailu bardzo prosimy o zawarcie informacji:
Terminy warsztatów Zajęcia odbywają się w Centrum Edukacyjnym i na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie przy ulicy Anielewicza 6. Są one prowadzone w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 10:15-12:15 oraz 13:00-15:00. Trwają 2 godziny (120 minut) i są przeznaczone dla grup liczących nie więcej niż 30 osób. Bardzo prosimy, aby każda grupa stawiała się w muzeum 15 minut przed godziną rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć. To konieczne ze względu na procedury bezpieczeństwa oraz inne czynności organizacyjne przed rozpoczęciem zajęć. Jeśli grupa spóźni się więcej niż 15 minut, edukator ma prawo odwołać zajęcia lub je znacznie skrócić. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu. Przypominamy również, że Muzeum POLIN jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia do Muzeum POLIN, informacje o projektach edukacyjnych i wydarzeniach specjalnych, prosimy wypełnić formularz dostępny tutaj. Wystawa: Zapraszamy również do udziału w oprowadzaniu po wystawie stałej. Dzięki udziałowi w programie "Muzeum za złotówkę" dzieci powyżej 7 roku życia oraz ucząca się młodzież do 26 roku życia mogą obejrzeć wystawę, kupując bilet w cenie 1 złoty. Pobierz regulamin uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych >> |