Film

10.11.2017

Jaki Muranów? – sąsiedzkie pokazy filmów

Dzień po żałobie
Dzień po żałobie, fot. materiały prasowe

W każdy drugi piątek miesiąca, od października do grudnia, zapraszamy na sąsiedzkie spotkania filmowe.


10 listopada, 8 grudnia (piatek), godz. 18.00, wstęp wolny

Laureatka konkursu "Nasz Muranów", Agnieszka Kudełka, przygotowała dla sąsiadów prawdziwą ucztę filmową. Pokazane zostaną filmy o uniwersalnych treściach, aktualnym znaczeniu oraz ważne z punktu widzenia lokalnej historii. Po seansie zachęcamy do dyskusji. Spotkania odbywać się będą w Miejscu Aktywności Lokalnej "Smocza – Fajne Miejsce", przy ul. Smoczej 18, na I piętrze. 

Planowane pokazy

1. Dzień po żałobie / One Week and a Day, reż. Asaph Polonsky, Izrael 2016

10 listopada (piatek), godz. 18.00, wstęp wolny

Jeden dzień z życia pogrążonego w żałobie ojca, który wykrada z hospicjum medyczną marihuanę, porzuca pracę i spędza dzień ze skrytym synem sąsiada, podczas gdy jego żona usiłuje żyć normalnie. Każde z nich próbuje radzić sobie ze śmiercią syna na swój sposób… Najlepsza Izraelska Fabuła na Jerusalem Film Festival w 2016 roku, pokazywana w czasie Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Cannes. Zdobywca Grand Prix 14. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej!

2. Żydzi Warszawy / Jews of Warsaw, reż. Daniel Strehlau, Polska 1997 

8 grudnia (piątek), godz. 18.00, wstęp wolny

70-letni Yaakov Fidelman (w tej roli Sasson Gabai z filmu Przyjeżdża orkiestra) trzyma się kurczowo pracowni renowacji antyków, w której spędził całe życie. Po śmierci wspólnika odrzuca pomysł swojego syna Noaha, który radzi zamknąć interes i postawić w tym miejscu apartamentowiec. Wierzy, że z pomocą nowego ucznia Antona znajdzie sposób na uratowanie pracowni. Gdy uczeń zakochuje się w ciężarnej żonie Noaha, młodzi mężczyźni zaczynają rywalizować nie tylko o przychylność Yaakova. Najlepszy film długometrażowy, Najlepszy montaż, Najlepsza muzyka, Najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmowym Jerozolima 2011. Zdobywca Kryształowego Globa w Karlowych Warach.

Tego dnia szykujemy dodatkową filmową niespodziankę.

Zrealizowane pokazy

1. Przepis na kiszone / Pickle Recipe, reż. Michael Manasseri, USA 2016

13 października (piątek), godz. 18.00, wstęp wolny

Joey Miller jest królem didżejów z Detroit. Mimo to tonie w długach i ma na utrzymaniu córkę Julie. Zbliża się jej bat micwa, a on nie ma sprzętu, żeby zagrać na organizowanej z tej okazji imprezie. Szuka pomocy u wujka, który stawia jednak warunek. Joey musi wykraść od swojej babci przepis na ogórki kiszone. Jest jeden problem: babcia planuje zabrać ten przepis do grobu… Najlepsza komedia na Los Angeles Jewish Film Festival.

 

Partner medialny

 

Projekt realizowany w ramach konkursu na wsparcie inicjatyw sąsiedzkich "Nasz Muranów" organizowanego przez Muzeum POLIN przy współpracy CKS Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa "Przepis na Muranów".

10.10.2017