Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

Sobotnie warsztaty twórcze
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


sobota, godz. 11.00 - 13.00, bilety: 30 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10 zł)

Rodzinna fabryka gier

3 marca, BRAK MIEJSC
7 kwietnia, BRAK MIEJSC
2 czerwca, BRAK MIEJSC

Historia gier i zabawy to wspaniała okazja do poznawania innych kultur i obyczajów. Zapraszamy na cykl zajęć, na których przyjrzymy się nie tylko zwyczajom dzieci z różnych zakątków świata, ale również wykorzystamy wiele naturalnych i recyklingowych materiałów. Będziemy pracować z gliną, drewnem i wikliną. Wspólne tworzenie i zabawa będą doskonałym sposobem na twórcze i „analogowe” spędzenie czasu dla całej rodziny. Prowadzący: Adam Kaczmarek, Wiktoria Rutkowska.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Tymczasem w Izraelu

10 marca, KUP BILET >>
14 kwietnia, KUP BILET >>
12 maja, KUP BILET >>
9 czerwca, KUP BILET >>

Poszukamy podobieństw i różnic między tradycją polską i izraelską. Przyjrzymy się z bliska poszczególnym przesądom, tradycjom i wierzeniom, a także skupimy się na nieco bardziej praktycznej stronie życia, czyli na domu i jego obejściu. Na każdych warsztatach powstanie pamiątka z podróży do Izraela. Prowadzące: Kamila Jarosińska i Maria Pawlak.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Kropki, kreski, słońce, deszcz

17 marca, BRAK MIEJSC
21 kwietnia, KUP BILET>>
19 maja, KUP BILET>>
16 czerwca, KUP BILET>>

Przed nami biała kartka papieru. Zaraz zacznie się zapełniać, prawda? Jeśli tylko będziemy mieć w dłoni ołówek, przestanie być biała, zacznie żyć i opowiadać. Co się pojawi? Jakie nadamy temu znaczenie? Zapraszamy na cykl warsztatów o historii rysunków, znaków, symboli, sygnetów i sygnałów. Znak jest nie tylko tym, co widzimy, potrafi się w nim schować cała historia istnienia ludzi na Ziemi. Zapraszamy do zaglądania pod podszewkę świata widzialnego, na pewno znajdzie się kilka rzeczy, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewaliśmy. Prowadząca: Karolina Rodanowicz ze Spotlightkids.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Stolarka dla dzikich dzieci

24 lutego, BRAK MIEJSC
24 marca, BRAK MIEJSC
28 kwietnia, BRAK MIEJSC
26 maja, KUP BILET >>

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. Prowadząca: Anna Bera od Dzikich Dzieci.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

08.08.2017