Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

Stolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieci
Warsztaty "Stolarka dla dzikich dzieci", fot. Dzikie Dzieci

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


sobota, godz. 11.00 - 13.00, bilety: 30 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10 zł)

Stolarka dla dzikich dzieci
9 września, >>kup bilet
18 listopada, >>kup bilet
16 grudnia, >>kup bilet
20 stycznia, >>kup bilet

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy: drewniane instrumenty, jakich używali klezmerzy, pojazdy, układanki oraz grające obrazki inspirowane motywami z synagogi w Gwoźdźcu. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.

 

Mistrzowie kodowania u Maciusia 
7 października, >>kup bilet
4 listopada, >>kup bilet
2 grudnia, >>kup bilet
6 stycznia, >>kup bilet

Zapraszamy do twórczej pracy z…nowymi technologiami. Będziemy programować offline i korzystać z aplikacji mobilnych, spotkamy się także w krainie robotów… Sprawdzimy, do czego można wykorzystać technikę w muzeum. Warsztaty organizowane w ramach programu "Mistrzowie kodowania" firmy Samsung.

 

Partytury z architektury  
14 października, >>kup bilet
11 listopada, >>kup bilet
9 grudnia, >>kup bilet
13 stycznia, >>kup bilet

A czy można zagrać wystawę..? Wystawy jako pewne historie niosą ze sobą określone nastroje, brzmienia i melodie. Wybierzemy się na poszukiwanie dźwięczącego, grającego zaułka Muzeum. Inspiracją do oryginalnych dzieł muzycznych stanie się architektura. Świat wizualny będzie naszą partyturą. Wybrany fragment przestrzeni narysujemy także w formie graficznej i odegramy go, korzystając z tak niezwykłych instrumentów jak kazoo. Cykl autorskich zajęć poprowadzi artystka muzyk, Aleksandra Chciuk.

 

Do rymu w praktyce
28 października, >>kup bilet
25 listopada, >>kup bilet
23 grudnia, >>kup bilet
27 stycznia, >>kup bilet

Do czego służy poezja? Z pewnością pobudza wyobraźnię, uczy wrażliwości, wywołuje uśmiech, a czasami i łzy. Ale czy możemy zaczerpnąć z niej pomysły na piękne przedmioty? Zapraszamy na zajęcia, na których powstaną piórniki, zegarki czy lampy… Inspiracji szukać będziemy w wierszach naszych ulubionych poetów - Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.  Cykl autorskich zajęć poprowadzą Szymon Gotowski i Aleksandra Karkowska-Rogińska

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

08.08.2017