Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

Sobotnie warsztaty twórcze
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


sobota, godz. 11.00 - 13.00, BRAK MIEJSC NA WARSZTATY

Tymczasem w Izraelu

10 marca, BRAK MIEJSC
14 kwietnia, BRAK MIEJSC
12 maja, BRAK MIEJSC
9 czerwca, BRAK MIEJSC

Poszukamy podobieństw i różnic między tradycją polską i izraelską. Przyjrzymy się z bliska poszczególnym przesądom, tradycjom i wierzeniom, a także skupimy się na nieco bardziej praktycznej stronie życia, czyli na domu i jego obejściu. Na każdych warsztatach powstanie pamiątka z podróży do Izraela. Prowadzące: Kamila Jarosińska i Maria Pawlak.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Kropki, kreski, słońce, deszcz

17 marca, BRAK MIEJSC
21 kwietnia, BRAK MIEJSC
19 maja, BRAK MIEJSC
16 czerwca, BRAK MIEJSC

Przed nami biała kartka papieru. Zaraz zacznie się zapełniać, prawda? Jeśli tylko będziemy mieć w dłoni ołówek, przestanie być biała, zacznie żyć i opowiadać. Co się pojawi? Jakie nadamy temu znaczenie? Zapraszamy na cykl warsztatów o historii rysunków, znaków, symboli, sygnetów i sygnałów. Znak jest nie tylko tym, co widzimy, potrafi się w nim schować cała historia istnienia ludzi na Ziemi. Zapraszamy do zaglądania pod podszewkę świata widzialnego, na pewno znajdzie się kilka rzeczy, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewaliśmy. Prowadząca: Karolina Rodanowicz ze Spotlightkids.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Stolarka dla dzikich dzieci

24 lutego, BRAK MIEJSC
24 marca, BRAK MIEJSC
28 kwietnia, BRAK MIEJSC
26 maja, BRAK MIEJSC

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. Prowadząca: Anna Bera od Dzikich Dzieci.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Rodzinna fabryka gier

3 marca, BRAK MIEJSC
7 kwietnia, BRAK MIEJSC
2 czerwca, BRAK MIEJSC

Historia gier i zabawy to wspaniała okazja do poznawania innych kultur i obyczajów. Zapraszamy na cykl zajęć, na których przyjrzymy się nie tylko zwyczajom dzieci z różnych zakątków świata, ale również wykorzystamy wiele naturalnych i recyklingowych materiałów. Będziemy pracować z gliną, drewnem i wikliną. Wspólne tworzenie i zabawa będą doskonałym sposobem na twórcze i „analogowe” spędzenie czasu dla całej rodziny. Prowadzący: Adam Kaczmarek, Wiktoria Rutkowska.

Więcej informacji o poszczególnych warsztatach >>

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

08.08.2017