Spotkanie

30.06.2014 18:00

Żydowska Warszawa: ekspozycje

fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spotkanie, które będzie podsumowaniem wystawy „Warszawa, Warsze” opowiadającej o przedwojennej, warszawskiej społeczności żydowskiej. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wystawą – o 17.00 odbędzie się ostatnie oprowadzanie kuratorskie, oraz do rozmowy na temat wystawienniczych i artystycznych inicjatyw związanych z żydowskim dziedzictwem Warszawy. 

Podczas spotkania będziemy mieli okazję porozmawiać m.in. z kuratorką wystawy „Warszawa, Warsze” Ewą Małkowską-Bieniek, z artystą parateatralnym, performerem, twórcą akcji społecznych takich jak „Tęsknię za Tobą, Żydzie” Rafałem Betlejewskim oraz Krystyną Piotrowską – artystką sztuk wizualnych, graficzką, autorką filmów i instalacji, inicjatorką projektu „Projekt Próżna”. Wśród gości znajdzie się także Izabela Teodorkiewicz, pracownicza Fundacji Shalom, koordynatorka i producentka wystawy "I ciagle widzę ich twarze...".

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Nowakowska-Sito, doktor historii sztuki, muzealnik, p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Wystaw i Zbiorów Muzealnych w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zapraszamy również na ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Warszawa, Warsze”, które odbędzie się 30.06 o godzinie 17.00.

30 czerwca, godz. 18.00, wstęp wolny, spotkanie będzie tłumaczone na język angielski.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:

  • 6.07, godz. 16.00 „Odkryj żydowską Warszawę”, odsłona VII, rowerowa gra miejska „Zamenhof i esperanto”
  • 12.07, godz. 17.00 spotkanie „Kibuc na Grochowie – przewodnik po idei”

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

28.05.2014