Kuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskichKuchnia Żydów marokańskich
fot. iStock

Muzeum

Zapraszamy do muzealnej restauracji Besamim

  Dni kuchni Żydów Marokańskich
 

Zapraszamy do Restauracji BESAMIM na spotkanie z tą orientalną, pełną przepychu kuchnią.

W dniach 24 - 26 listopada, w godz. 12.00 - 18.00, w naszej restauracji dominować będą aromatyczne, wyraziste przyprawy i zioła, takie jak cynamon, kminek, kurkuma, imbir, kolendra, szafran, goździki, koper, anyż, gałka muszkatałowa, kolendra, mięta pieprzowa i wiele innych.

Przygotujemy dużo różnych przystawek i dipów, mięsa (w tym jagnięcinę), ryby, warzywa grillowane, nadziewane i pieczone podawane nie tylko z kaszą kuskus i zieloną herbatą z miętą.

Gotuje Lior Revivo, pochodzący z Maroka szef kuchni.

Serdecznie zapraszamy do naszej Restauracji Besamim – jej nazwa oznacza przyprawy w języku hebrajskim. Możecie tu odpocząć po wrażeniach związanych z pobytem w muzeum.

Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni żydowskiej, takich jak śledź po żydowsku, kawior po żydowsku, rosół z kulkami macowymi, kugel, kreplachy (pierogi), kaczka po żydowsku, gulasz wołowy po sefardyjsku, desery, w tym paschę żydowską oraz posiada szeroki wybór win izraelskich.

W barku przed wejściem do restauracji oferujemy gotowe dania kuchni koszernej oraz bogaty wybór przekąsek i napojów koszernych. Dania koszerne z certyfikatem można zamówić na miejscu w restauracji lub na wynos.

W codziennej ofercie nie brakuje też oczywiście dań kuchni polskiej i międzynarodowej.

Informacje praktyczne:
 

  • Restauracja znajduje się na poziomie 0, za przeszkloną ekspozycją synagogi z Gwoźdźca. 
  • Restauracja jest czynna w godzinach otwarcia muzeum
  • Do godz. 12 serwujemy zestawy śniadaniowe: kanapki, przekąski albo smakowity deser w towarzystwie kawy, herbaty lub innego napoju.
  • Od 12 do 18 polecamy dania kuchni żydowskiej.
  • Wejście do restauracji nie wymaga zakupu biletu do muzeum.
  • Grupy zorganizowane, osoby zainteresowane zorganizowaniem przyjęcia lub innego wydarzenia w restauracji czy też dokonaniem rezerwacji zapraszamy do kontaktu pod numerami 606 744 166, 606 541 541 lub mailowo na adres zamowienia@besamim.com.pl lub restauracja@besamim.com.pl.
  • Przejdź na stronę restauracji Besamim.
  • Zobacz fanpage restauracji Besamim.