Dni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów WłoskichDni Kuchni Żydów Włoskich
fot. Restauracja BESAMIM

Muzeum

Zapraszamy do muzealnej restauracji Besamim

Serdecznie zapraszamy do naszej Restauracji Besamim – jej nazwa oznacza przyprawy w języku hebrajskim. Możecie tu odpocząć po wrażeniach związanych z pobytem w muzeum.


  Dni Kuchni Żydów Włoskich
 

16 lutego, godz. 12.00-18.00)
17 i 18 lutego, godz. 12.00-20.00

Zapraszamy do spróbowania smakowitych owoców połączenia tych kuchni i smaków - między innymi na szabatowe risotto i gnocchi, sycylisjką caponatę, frizinsal z gęsi, wątróbkę po wenecku, policzki wołowe, a na deser torta caprese, tiramisu, pizza di beride i fritole.

Naszym przewodnikiem po kuchni Żydów włoskich będzie Bartek Kieżun – dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem Kukbuk, znany jako Krakowski Makaroniarz. Bartek prowadzi warsztaty kulinarne, organizuje kolacje degustacyjne, sędziuje na konkursach kulinarnych. Napisał niedawno książkę o włoskiej kuchni "Italia do zjedzenia", która jest wyjątkowym połączeniem książki kulinarnej i subiektywnego przewodnika po Włoszech
Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni żydowskiej, takich jak śledź po żydowsku, kawior po żydowsku, rosół z kulkami macowymi, kugel, kreplachy (pierogi), kaczka po żydowsku, gulasz wołowy po sefardyjsku, desery, w tym paschę żydowską oraz posiada szeroki wybór win izraelskich.

W barku przed wejściem do restauracji oferujemy gotowe dania kuchni koszernej oraz bogaty wybór przekąsek i napojów koszernych. Dania koszerne z certyfikatem można zamówić na miejscu w restauracji lub na wynos.

W codziennej ofercie nie brakuje też oczywiście dań kuchni polskiej i międzynarodowej.

Informacje praktyczne:
 

  • Restauracja znajduje się na poziomie 0, za przeszkloną ekspozycją synagogi z Gwoźdźca. 
  • Restauracja jest czynna w godzinach otwarcia muzeum
  • Do godz. 12 serwujemy zestawy śniadaniowe: kanapki, przekąski albo smakowity deser w towarzystwie kawy, herbaty lub innego napoju.
  • Od 12 do 18 polecamy dania kuchni żydowskiej.
  • Wejście do restauracji nie wymaga zakupu biletu do muzeum.
  • Grupy zorganizowane, osoby zainteresowane zorganizowaniem przyjęcia lub innego wydarzenia w restauracji czy też dokonaniem rezerwacji zapraszamy do kontaktu pod numerami 606 744 166, 606 541 541 lub mailowo na adres zamowienia@besamim.com.pl lub restauracja@besamim.com.pl.
  • Przejdź na stronę restauracji Besamim.
  • Zobacz fanpage restauracji Besamim.