Fot. Magda Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie z przewodnikiem

 

Ten sposób zwiedzania wystawy stałej proponujemy :
 

 • osobom indywidualnym (do 9 osób),
 • grupom zorganizowanym (min. 10 osób).

Maksymalna liczebność grupy oprowadzanej przez przewodnika to 25 osób (w przypadku grup szkolnych wybierających ścieżki zwiedzania „Odkryj historię polskich Żydów” i „Opowieść o Żydach polskich w XX wieku” możliwe jest zwiększenie liczebności do 33 osób).

Większe grupy należy podzielić na podgrupy liczące do 25 osób. Podgrupy będą wchodzić na wystawę w odstępie 30 min., każda z własnym przewodnikiem.

Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się wg jednej z 5. ścieżek zwiedzania wystawy stałej, opisanych poniżej. W okresie letnim oferujemy także "Letnie spacery wokół Muzeum POLIN".

Wróć na górę strony >>

 

Proponujemy 5 ścieżek zwiedzania:
 

Odkryj historię polskich Żydów (2 godziny)

Spacer szczególnie polecamy grupom, które odwiedzają nasze Muzeum po raz pierwszy. Obejmuje on zwiedzanie całej wystawy stałej. Przewodniczka/przewodnik ułatwi Zwiedzającym podróż przez historię Polski opowiedzianą przez jej żydowskich mieszkańców. Rozpocznie się ona u początków państwa polskiego, a zakończy w czasach współczesnych.

Opowieść o Żydach polskich w XX wieku (1,5 godziny)

Zwiedzanie z przewodniczką/przewodnikiem części wystawy stałej poświęconej życiu polskich Żydów w XX wieku. Podróż rozpoczniemy w dwudziestoleciu międzywojennym, na gwarnej żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Następnie, w labiryncie getta, opowiemy o losach Żydów pod niemiecką okupacją, a stamtąd przeniesiemy się w powojenny świat, w którym ocalali Żydzi starają się odbudować swoje życie.

Zagłada i pamięć (do 2 godzin)

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem przez część wystawy stałej poświęconej Zagładzie i upamiętnieniu jej ofiar w okresie powojennym. Zwiedzanie wystawy może być połączone z wyjściem z Muzeum i odwiedzeniem znajdujących się w jego najbliższym otoczeniu miejsc pamięci (między innymi Pomnika Bohaterów Getta, bunkra dowództwa Żydowskiej Organizacji Bojowej, etc.).

Święta żydowskie (do 2 godzin)

Spacer szczególnie polecamy grupom, które odwiedzały już wcześniej wystawę stałą naszego Muzeum. Oglądanie jej wybranych elementów umożliwia poznanie żydowskiego roku obrzędowego. Podczas spaceru Zwiedzający dowiedzą się, jak religijni Żydzi świętują szabat oraz inne święta żydowskie. Będą mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale i wziąć do ręki przedmioty związane z żydowską tradycją.

Życie (do 2 godzin)

Spacer szczególnie polecany tym grupom, które odwiedzały już wcześniej wystawę stałą naszego Muzeum. Oglądanie jej wybranych elementów umożliwia poznanie żydowskiego cyklu życia. Podczas spaceru Zwiedzający poznają żydowskie obrzędy towarzyszące narodzinom, wejściu w dorosłość, założeniu rodziny i śmierci. Będą mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale i wziąć do ręki przedmioty związane z żydowską tradycją.

Wróć na górę strony >>

 

Oprowadzanie dla szkół:
 

Grupom szkolnym proponujemy dwie formy zwiedzania wystawy stałej z przewodnikiem:

 • z wykorzystaniem karty pracy,
 • bez kart pracy.

Zapoznaj się ze szczegółami >>

Wróć na górę strony >>

 

Godziny wejść na wystawę:
 

Wejścia na wystawę stałą odbywają się o wyznaczonych godzinach (co 30 minut):

 • 10:00 – pierwsze wejście na wystawę stałą
 • 16:00 – ostatnie wejście na wystawę stałą w poniedziałek, czwartek, piątek
 • 18:00 – ostatnie wejście na wystawę stałą w środę, sobotę i niedzielę

Wróć na górę strony >>

 

Ceny biletów grupowych (dla min. 10 osób): 
 

 • Wystawa stała: normalny 15 zł/os., ulgowy 10 zł/os.
 • Wystawa czasowa: normalny 8 zł/os., ulgowy 5 zł/os.
 • Wystawa stała + wystawa czasowa: bilet normalny 20 zł/os. / ulgowy 15zł/os.

Wróć na górę strony >>

 

Przewodnicy:
 

Wróć na górę strony >>

 

Koszt wynajmu przewodnika:
 

 • Jęz. polski: 200 zł
 • Inny język: 300 zł
 • Grupy szkolne jęz. polski: 120 zł 

Wróć na górę strony >>

 

Rezerwacja:
 

 • Rezerwacji można dokonać na 14 lub więcej dni przed planowanym terminem zwiedzania, w zależności od dostępności przewodnika.
 • Rezerwacja musi być opłacona w ciągu 48 godzin.
 • Wycieczki z przewodnikiem można wykupić na www.bilety.polin.pl  Rezerwacje grupowe możliwe także drogą mailową: grupy@polin.pl.

Wróć na górę strony >>

 

Dodatkowe informacje:
 

Wróć na górę strony >>