Zbiory

Zbieramy pamiątki i historie związane z Marcem '68

Album Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka NadzinaAlbum Jacka Nadzina
Album Jacka Nadzina, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Rozpoczynamy społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych i opowieści świadków wydarzeń kampanii antysemickiej 1968 roku w ramach programu "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68".


Zachęcamy do podzielenia się z nami przedmiotami oraz związanymi z nimi opowieściami. Szczególne znaczenie mają dla nas przedmioty związane bezpośrednio z wydarzeniami marcowymi, takie jak listy, fotografie, pamiętniki, dokumenty związane z wyjazdem, utratą pracy, emigracją, przedmioty codziennego użytku zabrane w drogę lub zostawione przyjaciołom w Polsce.

Podarowane muzeum pamiątki staną się ważnym elementem planowanej na 2018 rok wystawy czasowej w ramach programu. Wybrane obiekty wejdą w skład kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przyjęte jako dary, zostaną należycie zabezpieczone w warunkach pozwalających na zachowanie ich dla przyszłych pokoleń. Jednocześnie zostaną udostępnione w internetowej Centralnej Bazie Judaików.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Zbiorów Muzeum POLIN odpowiedzialnymi za zbieranie pamiątek, telefonicznie lub e-mailowo:

 

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com >>

Organizator     Mecenas   Współorganizator:
   

 

Wsparcie

   

David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer

Patron instytucjonalny

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni

22.02.2017