Wsparcie

Dotacja Larry'ego i Klary Silverstein

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż Larry i Klara Silverstein dołączyli do grona Znamienitych Darczyńców Muzeum Historii Żydów Polskich! Pan Silverstein wraz z małżonką przekazał pod koniec 2012 roku szczodrą dotację na produkcję Wystawy Głównej Muzeum. Larry Silverstein jest założycielem i prezesem Silverstein Properties Inc., nowojorskiej firmy zajmującej się budowaniem, zarządzaniem oraz inwestowaniem w nieruchomości. Do jej najnowszych inwestycji należą m.in. projekty Four Seasons w Nowym Jorku i Orlando oraz wieże World Trade Center (2,3,4) w Nowym Jorku. Larry Silverstein jest także partnerem biznesowym dr Jana Kulczyka, Znamienitego Darczyńcy Muzeum, wraz z którym prowadzi spółkę Kulczyk Silverstein Properties.

Państwo Silverstein od lat zaangażowani są w działalność dobroczynną związaną z pomocą humanitarną; są również mecenasami sztuki. Od wielu lat wspierają rozwój edukacji medycznej na Uniwersytecie Nowojorskim, a także życie społeczności żydowskiej w USA.

Dzięki wsparciu ze strony Silverstein Properties w październiku ubiegłego roku w budynku World Trade Center 7 odbyła się prezentacja Muzeum Historii Żydów Polskich, która zainaugurowała kampanię wizerunkową Muzeum w USA.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu osób takich jak Larry i Klara Silverstein, marzenie o Muzeum staje się rzeczywistością.