Edukacja

Ferie w mieście w Muzeum POLIN

Dzieci z opiekunami na scenie w Audytorium Muzeum POLIN. Niektóre maluchy chowają się pod kurtyną.
fot. M. Starowieyska

Ferie w muzeum? Jak najbardziej! Z myślą o  tych, którzy w tym czasie zostają w mieście, przygotowaliśmy zajęcia rozwijające kreatywność i przybliżające ich uczestnikom  kulturę żydowską. Wszystkie zajęcia - przeznaczone dla grup dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów - są bezpłatne,.

1. Porozmawiajmy o kulturze żydowskiej – zajęcia artystyczne

Zapraszamy do spotkania z bogatą kulturą żydowską; zarówno  w jej wymiarze świeckim jak  i religijnym. Podczas warsztatów plastycznych oraz gier i zabaw integracyjnych, wzbogaconych o elementy pracy z tekstem i dyskusji, będziecie mieli okazję poznać wybrane żydowskie święta i różnorodne tradycje, a także porozmawiać o żydowskich językach, literaturze i filozofii.

2. Zaśpiewajmy po hebrajsku  – zajęcia muzyczne

Zapraszamy do wspólnego poznawania kultury muzycznej Żydów polskich. Będziemy śpiewać tradycyjne piosenki żydowskie (po hebrajsku lub w jidysz) oraz nauczymy się  ich tekstów. Poznamy też podstawy akompaniowania na instrumentach perkusyjnych.

3. Zagrajmy w Polin – zajęcia interaktywne

Poznajcie barwną tysiącletnią historią Żydów polskich podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych. Specjalnie dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy grę edukacyjną Polin przybliżającą najważniejsze wydarzenia historii Żydów w Polsce, zjawiska, które tę historię kształtowały oraz ludzi, którzy ją tworzyli.

Warsztaty odbywają się w centrum edukacyjnym Muzeum POLIN w Warszawie, ul. Anielewicza 6 i są przeznaczone dla grup do 30 osób. Zajęcia z oferty specjalnej „Zima w mieście” odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 10:00–11:30 oraz 12:00–13:30 od 19 do 30 stycznia 2015 r.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem +48 22 471 03 01 lub wysyłając e-mail na adres [email protected]

Muzeum POLIN jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Bardzo prosimy, aby każda grupa zgłaszała się do muzeum 15 minut przed godziną rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć.

 

Partner:

      

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”