Dla dzieci

Najbliższy tydzień "U króla Maciusia"

Miejsce Edukacji Rodzinnej
Opis zdjęcia: Po lewej stronie tyłem stoja kobieta i mężcyzna, mężcyzna ma trzyma przed soba aparat i robi zdjęcia dziecku, które buja się na huśtawce. Po prawej dwójka dzieci bawi się zabawkami przyczepionymi do ścian, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat), spotkania dla rodziców, urodziny i inne wydarzenia specjalne.

Jesteśmy dostępni także codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.

Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

UWAGA! W dniach 24-28 czerwca Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" jest NIECZYNNE! W tych dniach organizujemy półkolonie.

Program na najbliższy weekend

sobota, 29 czerwca

 • 11.00-18.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

niedziela, 30 czerwca - FINISAŻ wystawy "W Polsce króla Maciusia" - wstęp wolny

 • 11.00-14.00 – warsztaty twórcze (miejsce edukacji rodzinnej)
  Koniec roku szkolnego, wreszcie wszystkie dzieci mają wolne! Mały król Maciuś chciałby także odpocząć. W czasie otwartych warsztatów przygotujemy wakacyjną wyprawkę dla małego króla. Ubierzemy drewniane figurki Maciusia w wakacyjne stroje i zaopatrzymy je w odpowiednie akcesoria, plecaki i walizki. Stworzymy także prawdziwe morze… ale zamknięte w słoiku. Wśród kolorowej rafy będą pływać barwne rybki i inne morskie stwory.
  W przestrzeni muzeum czekać na Was będzie także gra terenowa o zarządzaniu państwem. 12 stacji zadaniowych, w których uruchomicie wyobraźnię. Na zakończenie dla wszystkich mamy nagrodę niespodziankę – drobną pamiątkę z naszej wstawy.
   
 • godz. 15.00-16.00 - warsztaty teatralne (hol główny Muzeum POLIN)
  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wolny, czas bez obowiązków, bez konieczności zdążenia gdzieś na czas. Z tej okazji zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z rodzicami na warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy wcielą się w ekspertów i będą debatować na temat czasu wolnego.:
  • Co to znaczy mieć wolny czas? Kto nim dowodzi?
  • Czy sami potrafimy rządzić swoim wolnym czasem?
  • Od czego i do czego uciekamy?
  • Jakie znamy przestrzenie wolnego czasu w swoim miejscu zamieszkania, a o jakich marzymy?
  • Co to znaczy być wolnym?
  • Zastanowimy się, jak być panią/panem swojego czasu i jak rozsądnie nim gospodarować.

  Zajęcia poprowadzą Justyna Wielgus (performerka, autorka ruchu scenicznego, instruktorka ruchu, pedagożka teatru) i Sebastian Świąder (członek zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru; projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży)

 • godz. 16.00-18.00 - Spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Korczaka "Prawo dziecka by było, czym jest - o fazach rozwoju dziecka, zrozumieniu i wspieraniu" (miejsce edukacji rodzinnej)
  Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszoną ekspertką Aleksandrą Charęzińską. Jest to ostatnie spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Korczaka w ramach cyklu, towarzyszącego wystawie. 
  W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.
   
 • 10.00-20.00 - zwiedzanie wystawy "W Polsce króla Maciusia"

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016