Dla dzieci

Najbliższy tydzień "U króla Maciusia"

Chanuka, Muzeum POLIN, MER, u króla Maciusia
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat), spotkania dla rodziców, urodziny i inne wydarzenia specjalne. Jesteśmy dostępni także codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.


Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Program na najbliższy weekend

sobota, 15 grudnia

 • 11.00-12.30 „W zapomnianej pracowni, czyli Mali Rzemieślnicy” –  warsztaty rodzinne, BRAK MIEJSC
   
 • 12.30 – 15.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 15.00-18.00 urodziny (rezerwacja)

niedziela, 16 grudnia - Chanuka w Maciusiowym królestwie

 • 15.00-17.30 – warsztaty twórcze na terenie całego muzeum, WSTĘP WOLNY, bez konieczności rezerwacji miejsc
  Chanukowe bingo, zdobienie witraży, granie i konstruowanie drejdla z wykorzystaniem druku 3D, warsztaty kalejdoskopowe, robienie latkesów i słodki poczęstunek. Wydarzenie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
   
 • 17.30-18.00 – Światła Chanuki – spektakl muzyczny w wykonaniu KOLOR-KOLEKTYW z duetem Basia Derlak i Sebastian Wielądek, BILETY: 5 zł, KUP BILET >>
  Zapraszamy na ciepły, rodzinny koncert. Będzie nastrojowo i magicznie. Posłuchamy chanukowych opowieści i wspólnie zanucimy świąteczne melodie. Dźwiękom i słowom towarzyszyć będą wizualizacje, które powstaną na warsztatach z udziałem dzieci i ich opiekunów poprzedzających wydarzenie.
   
 • 18.00-20:00 – Jak ciężko być królem – spotkanie z cyklu Czytelnia POLIN, WSTĘP WOLNY
  Spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką ilustracji do książki dla dzieci i dorosłych towarzyszącej wystawie „W Polsce króla Maciusia”. W spotkaniu udział wezmą również kuratorki wystawy Anna Czerwińska i Tamara Sztyma. Prowadzenie: Jarosław Borowiec z wydawnictwa Wolno, które wydało książkę.
   
 • 10.00-20.00 – zwiedzanie wystawy czasowej "W Polsce króla Maciusia", bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny 30 zł, KUP BILET >>


Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016