Dla dzieci

Lato "U króla Maciusia"

Dzieci w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: dziewczynka z jasnymi włosami rysuje kolorowy rysunek na rozpiętej na sztaludze kartce. Uśmiecha się radośnie. fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat), spotkania dla rodziców, urodziny i inne wydarzenia specjalne.

W CZASIE WAKACJI

W tygodniu jesteśmy dostępni codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. a w weekendy w godz. 11.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.

Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

 

CO JESZCZE NA WAS CZEKA?

Warsztaty rodzinne na Łące Leśmiana:

 • 28 lipca (niedziela), godz. 11.00, Poetycko o rzeczach pięknych – warsztat rodzinny na Łące Leśmiana”
  wstęp bezpłatny, POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ >>

  Na podstawie wybranych utworów Juliana Tuwima i Bolesława Leśmiana stworzymy prace plastyczne z wykorzystaniem drewna i gliny. Przekonamy się, że literatura może być inspiracją dla projektantów i rzemieślników oraz nauczymy się, jak  twórczo z niej korzystać. Warsztat poprowadzi Adam Kaczmarek.
   
 • 25 sierpnia (niedziela), godz. 11.00, Gra przygodowa z literaturą w tle – warsztat rodzinny na Łące Leśmiana
  wstęp bezpłatny, POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ >>

  Zapraszamy do udziału w grze przygodowej. Z mapą w ręku uczestnicy poszukiwać będą kolejnych punktów, gdzie ukryte zostaną zagadki i zadania koncentrujące się wokół wybranych cytatów literackich. Po wykonaniu zadań gracze odkryją kolejne wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu.
  Grę przygodową z literaturą w tle przygotował Szymon Gotowski.

Wydarzenie teatralne na Łące Leśmiana

 • 20 lipca (sobota), godz. 11.00,  Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze – Teatr Babainu
  wstęp wolny, bez konieczności rezerwacji miejsc

  Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny rozwijający wyobraźnię dzieci: opowieść o poszukiwaniu szczęścia i spełnianiu marzeń. Przedstawienie przeniesie nas w świat magii i duchów, dobra i zła wyczarowany językiem poezji Leśmiana.
  Pomysłodawczynią spektaklu jest aktorka i lalkarka Beata Łuczak, która przygotowała adaptację baśni. Do współpracy zaprosiła wokalistki i pedagożki - Agatę Konador i Monikę Wierzbicką. Efekt jest niesamowity! Usłyszymy elementy tradycyjnego śpiewu Innuitów z Ameryki Północnej, diabelskie skrzypce kaszubskie i bęben obręczowy.

Gra rodzinna "Raz dwa trzy Warszawiakiem jesteś Ty":

Już po raz dziewiąty Muzeum Historii Polski POLIN bierze udział w grze międzymuzealnej skierowanej do rodzin z dziećmi. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Przygotowaliśmy dla Was dwie wersje KART DO GRY, do wykorzystania na naszej wystawie stałej. Na wszystkich graczy czekają nowe wyzwania i ciekawe miejsca, a dla wytrwałych nagrody!

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

      

29.08.2016