Dla dzieci

Najbliższy weekend "U króla Maciusia"

Warsztaty dla rodzin z dziećmi. Na zdjęciu troje dzieci z opiekunką przy stole warsztatowym, zajmuje się tworzeniem rysunków. Chłopiec po lewej stronie pokazuje swoją pracę opiekunce, wyciąga przed siebie kartkę z pracą.
Na zdjęciu troje dzieci z opiekunką przy stole warsztatowym, zajmuje się tworzeniem rysunków. Chłopiec po lewej stronie pokazuje swoją pracę opiekunce, wyciąga przed siebie kartkę z pracą, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i bezpiecznym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat) i inne wydarzenia specjalne.

 • Uwaga: Na czas wolnych zabaw zapraszamy w małych grupach, w liczbie do 5 osób

Jesteśmy dostępni w każdy weekend.  W czasie wolnych i bezpłatnych zabaw – można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce razem ze wsparciem naszych animatorów.

Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się "U króla Maciusia" bezpiecznie i komfortowo. Całą powierzchnię 200 m2 pokryliśmy specjalną powłoką antywirusową i antybakteryjną TitanSolidTM, wprowadziliśmy także kilka dodatkowych zasad bezpieczeństwa.

Regulamin Miejsca Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" podczas stanu epidemii >>

 

sobota, 24 października

 • 11.00-13.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 13.30-15.30 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 16.00-18.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

niedziela, 25 października

 • 11.00-14.00 warsztaty rodzinne Pocztówka dźwiękowa z Muranowa, bilety >>
  Jak brzmiały przedwojenne ulice Zamenhofa czy Nalewek – z kinem, teatrem, zakładami fotograficznymi, sklepami, cukierniami, tramwajami? Na warsztatach odwiedzimy wystawę czasową „Tu Muranów” – poszukamy tu zapomnianych dźwięków, ludzi i przedmiotów. Spróbujemy „wsłuchać się w przeszłość”, tak, aby później odtworzyć ją w naszej wyobraźni. Powstałe w naszych głowach obrazy spróbujemy oddać za pomocą sztuki. Tak powstaną nietypowe pocztówki dźwiękowe.
  Wydarzenie towarzyszące wystawie "Tu Muranów".
  Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami

 • 14.30-15.30 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 16.00-18.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

 

Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Zapraszamy do zapisywania się nową ofertą warsztatów rodzinnych w semestrze zimowym 2020. Ruszyła rezerwacja miejsc.>>

Zapraszamy do rodzinnego zwiedzania wystawy stałej z nowym audioprzewodnikiem dla rodzin oraz wystawy czasowej z kartą pracy dla rodzin do pobrania przy wejściu na wystawę.

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

W trosce o zdrowie nas wszystkich wprowadziliśmy kilka prostych zasad:

 1. Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" dostępne jest w weekendy w godz. 11.00-18.00 w trzech przedziałach czasowych: 
  • 11.00-13.00
  • 13.30-15.30
  • 16.00-18.00

  W czasie półgodzinnych przerwa będziemy dokładnie dezynfekować przestrzeń i stanowiska pracy. 
   
 2. Materiały plastyczne, książki, gry i zabawki będą przekazywane Wam przez naszego edukatora, po ich użyciu będą dezynfekowane lub/ i będą przechodziły kwarantannę.
   
 3. Bezpłatne wejściówki na czas wolnych zabaw dostępne będą w kasie muzeum (wprowadziliśmy limity miejsc). Bilety na warsztaty prosimy kupować online.
   
 4. Odwiedzajcie nas w maseczkach (jeśli zapomnicie – są do kupienia w kasie za 3 zł.). Zasada zasłaniania ust i nosa obowiązuje na terenie muzeum wszystkich zwiedzających od 4 roku życia i całą obsługę.
   
 5. Wchodząc do muzeum a późnej do "Króla Maciusia" zdezynfekujcie ręce. Przygotowaliśmy dla Was również jednorazowe rękawiczki.
   
 6. Szatnia nie działa, więc w razie potrzeby korzystajcie z szafek przy wejściu.
   
 7. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych gości.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni