Dla dzieci

Najbliższy tydzień "U króla Maciusia"

Weekend w miejscu edukacji rodzinnej
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat), spotkania dla rodziców, urodziny i inne wydarzenia specjalne. Jesteśmy dostępni także codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.


Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Program na najbliższy weekend

sobota, 19 stycznia

 • 11.00-12.30 warsztaty rodzinne "W zapomnianej pracowni", BRAK MIEJSC
   
 • 12.30-14.30 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 14.30-16.00 "Dzięcięce marzenia" - warsztaty dla seniorów z wnukami i wnuczkami (wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc tel. tel.: 22 47 10 301 wew. 3)

  Warsztaty organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczestnicy za pomocą bajkowych klocków MuBaBaO zbudują Zamek Króla Maciusia, który stanie się miejscem zabaw, śpiewów oraz tworzenia i snucia opowieści. Powstała przestrzeń stanie się unikalnym miejscem odkrywania bajek poprzez różnorodne techniki ich opowiadania. W trakcie zajęć poznamy techniki tworzenia książeczek przestrzennych POP-UP oraz papierowych teatrzyków. Dziadkowie i Babcie z dziećmi wykonają ilustracje przestrzenne oraz stworzą do nich opowieści. Na zakończenie wspólne opowiadanie z użyciem technik obrazkowych. Podczas spotkania zostaną wykorzystane ilustracje Jana Marcina Szancera - artysty, ilustratora, "malarza dziecięcych marzeń".

  Warsztaty poprowadzi kustosz, pomysłodawca i założyciel Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod edukacyjnych.

  Warsztaty stanowią okazję do wspólnego spędzenia czasu w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. Wydarzenie dla seniorów z wnukami w wieku od 6 do 10 lat (maksymalnie dwoje dzieci na każdego seniora).

niedziela, 20 stycznia

 • 11.00-14.00 warsztaty rodzinne "Tu bi- Szwat sprzed 100 lat" BRAK MIEJSC
  Poznacie żydowskie święto, w czasie którego sadzi się drzewa, je suszone owoce i śpiewa piosenki.
   
 • 14.00-15.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
   
 • 15.00-18.00 urodziny (rezerwacja)

 

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

29.08.2016