Edukacja
W ostatnią sobotę miesiąca (25.03, 22.04, 27.05, 24.06)

Stolarka dla dzikich dzieci

Stolarka dla dzikich dzieci
Warsztaty "Stolarka dla dzikich dzieci", fot. Dzikie Dzieci

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wybijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy: drewniane instrumenty, jakich używali klezmerzy, pojazdy, układanki oraz grające obrazki inspirowane motywami z Synagogi w Gwoźdźcu.


25 marca 2017

Drewniane instrumenty . Razem z grupą Dzikie Dzieci stworzymy instrumenty z naturalnych materiałów. Zbadamy jak brzmi drewno. Korzystając z tradycyjnych narzędzi stworzymy własne projekty zainspirowani wystawą czasową „Szafa grająca na stulecie winylu i szelaku”.

Bilety >>

22 kwietnia 2017

Pojazdy. I dziewczyny i chłopaki kochają resoraki! Tym razem sami zbudujemy drewniane pojazdy i dowiemy się jak wprawić je w ruch. Z drewnianych ścinków skonstruujemy samochody zabawki według własnych projektów. Nauczymy się piłować, wiercić i łączyć drewno na kołki.

Bilety >>

27 maja 2017

Układanka z plastrów. Z dębowych plastrów wykonamy naturalne puzzle. Zaprojektujemy drewnianą układankę i nauczymy się przenosić projekt na drewno. Będziemy malować, ciąć i szlifować. Na koniec zaimpregnujemy drewno olejem roślinnym.

Bilety >>

24 czerwca 2017

Grający obrazek. Co możemy zrobić z deski gwoździa i gumki? Rozbudźmy w sobie wyobraźnię majsterkowicza! Wykonamy grający obrazek według własnego projektu. Będzie to wyjątkowa okazja by nauczyć się prawidłowo trzymać młotek i bezpiecznie wbijać gwoździe.

Bilety >>

 

Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.

Dzikie Dzieci

Dzikie Dzieci to marka oferująca naturalne sensoryczne zabawki dla dzieci. Projekt skupiony jest wokół idei bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Dzikie Dzieci prowadzą pracownię projektową i warsztat stolarski w Górach Świętokrzyskich.
Więcej na: www.dzikiedzieci.com/ lub www.facebook.com/dzikiedzieci/.