Kultura
22-23.04.2017

Pełny program Record Store Day Warsaw 2017

Record Store Day Warsaw 2017
Record Store Day Warsaw 2017, fot. materiały prasowe

Siódma edycja Record Store Day w Warszawie odbędzie się w Muzeum POLIN i potrwa dwa dni – 22 i 23 kwietnia. Będzie to największa oraz najbardziej atrakcyjna jak dotąd edycja tego wydarzenia w Polsce.

Record Store Day Warsaw 2017 towarzyszy wystawie "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu". W tym czasie wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W godzinach 12:00 - 20:00 w foyer muzeum będzie można nie t­­ylko kupić płytę winylową, wybraną spośród bogatej oferty ponad 40 wystawców z całego kraju i z zagranicy (Far Out Rec., Lanquidity), ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria jej dedykowane. Na stoiskach znajdą się też specjalnie przygotowane na Record Store Day wydawnictwa płytowe, merch oraz różne ciekawostki, które organizatorzy RSDW będą sukcesywnie ogłaszać na FB wydarzenia Record Store Day Warsaw 2017. Buszowanie pośród płyt umilą dj-sety i showcase’y, grane na żywo w części wystawienniczej. Na terenie muzeum będzie również dostępna strefa dla dzieci, pełna atrakcji dla najmłodszych. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Na uczestników wydarzenia czeka też wiele innych atrakcji, a wśród nich projekcje filmów muzycznych fabularnych i dokumentalnych oraz warsztaty didżejskie i z produkcji muzyki. Pokazy filmów, m.in. „Cadillac Records”, „Namiętność i dźwięk w Berlinie Zachodnim” czy „Hot Sugar i jego zimny świat”, odbędą się w sali projekcyjnej muzeum oraz w klubokawiarni POLIN.

  Zobacz program pierwszego dnia RSDW 2017 (kliknij obrazek, aby powiększyć)
 
  Zobacz program drugiego dnia RSDW 2017 (kliknij obrazek, aby powiększyć)
 

Zobacz program muzycznego weekendu w Muzeum POLIN >>

Tu również, w sobotę i w niedzielę będą miały miejsce warsztaty, prowadzone przez dj-ów Falcon1 i Kebsa oraz Eproma.

Warsztaty SPINLAB Dj School na Record Store Day Warsaw >>

Warsztaty z produkcji muzyki - Dj Eprom na Record Store Day Warsaw >>

Przestrzeń przed klubokawiarnią, która jest oddzielona od części głównej muzeum (również odrębnym, bocznym wejściem), zostanie zaaranżowana na wolną od zgiełku targowego strefę chillout, w której będzie można usiąść, zjeść, wypić kawę lub coś mocniejszego.

Podczas dwóch dni RSDW dostępne dla odwiedzających będą także wystawy o tematyce winylowej i muzycznej: "Szafa grajaca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu", "Winyl na plakacie" czyli prace Znajomego Grafika oraz wystawa zdjęć z kultowego albumu "Dust&Grooves. Adventures in Record Collecting". Autor zdjęć z albumu, Eilon Paz będzie gościem spotkania z publicznością w sobotę 22 kwietnia o godzinie 14:00 w sali projekcyjnej. W muzeum będzie można kupić kultowy album oraz inne gadżety z nim związane.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw 2017 są koncerty w sobotni oraz niedzielny wieczór w audytorium POLIN oraz oficjalne afterparty w warszawskim klubie DZIK. Gwiazdą koncertowej sceny Record Store Day Warsaw 2017 jest brytyjski soulowy wokalista i producent Andrew Ashong.

Andrew Ashong na Record Store Day Warsaw 2017 >>

Dzień wcześniej, w sobotę 22 kwietnia, w audytorium POLIN zobaczymy przedstawicieli warszawskiego labelu, który od lat niestrudzenie propaguje czarne płyty w Polsce - U Know Me Records. Wystąpią, prezentując m.in. fragmenty swojej nadchodzącej płyty, Night Marks Electric Trio oraz duet Sotei, czyli Teilete i Sobura, których debiutancki album ujrzał światło dzienne w lutym. Przed nimi publiczność rozgrzeje siedmioosobowy live band - Tubas Składowski.

Night Marks Electric Trio, SOTEI i Tubas Składowski na Record Store Day Warsaw 2017 >>

W sobotę późnym wieczorem podczas oficjalnego afterparty Record Store Day Warsaw w klubie DZIK, zagra m.in. Goldierocks - brytyjska prezenterka radiowa i dj-ka, prowadząca kultową audycję The Selector Radio, prezentującą to, co najlepsze w nowej muzyce Wielkiej Brytanii. Obok brytyjki na sobotnim afterze w DZIKU pojawi się czołówka polskiej sceny elektronicznej – Eltron John oraz Karara i Pejzaż, do niedawna znani jako duet Ptaki. Będzie też oddzielna scena Diggers Stage, na której bardziej organiczną muzykę zagrają przedstawiciele labeli i wystawcy z targów RSDW.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.recordstoreday.pl

Partnerem muzycznym RSDW jest T-Mobile Electronic Beats - projekt, którego celem jest odkrywanie i tworzenie nowych trendów w świecie kultury miejskiej. Electronic Beats przełamuje bariery stojące między tym, co już popularne, a tym, co na rozpoznawalność i poklask po prostu zasługuje. 

Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, British Council