Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Jak pięknie się różnić?

Jak pięknie się różnić - Grupa dzieci stoi wokół czarno-czerwonego koła, z czarną rurą wychodzącą ze środka koła. Niektóre patrzą w górę. Słuchają, co mówi kobieta po lewej stronie zdjęcia.
Opis: Jak pięknie się różnić - Grupa dzieci stoi wokół czarno-czerwonego koła, z czarną rurą wychodzącą ze środka koła. Niektóre patrzą w górę. Słuchają, co mówi kobieta po lewej stronie zdjęcia, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Nawet małe dzieci bardzo różnią się między sobą. A w grupie każdy jest potrzebny. Dzięki różnicom wspólnie można zrobić więcej!

Na warsztacie zaprosimy dzieci do zabaw, dzięki którym odkryją, jak ważne jest współdziałanie w grupie i docenianie różnic. Ten temat dzieci będą też poznawać na wystawie, na której zobaczą między innymi dworzec kolejowy z XIX wieku, szkołę żydowską i ślubny baldachim. Na koniec zajęć dzieci dostaną drewniane ludziki, które ozdobią według własnego pomysłu. Będzie to wspaniała pamiątka z muzeum.

Słowa kluczowe: różnorodność, tolerancja, komunikacja

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Wyzwania nowoczesności

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów:  160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacje: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

02.08.2017