Edukacja

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE: Rok Ireny Sendlerowej

Pamiętajmy o Irenie Sendlerowej, warsztaty edukacyjne w Muzeum POLIN. Na zdjęciu niebiesko-czerwona tabliczka z nazwą ulicy: ul. Ireny Sendlerowej, w tle flaga polski, oraz żółto-czerwona flaga Warszawy.
Na zdjęciu niebiesko-czerwona tabliczka z nazwą ulicy: ul. Ireny Sendlerowej, w tle flaga polski, oraz żółto-czerwona flaga Warszawy, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Rok 2018 został ustanowiony przez sejm Rokiem Ireny Sendlerowej, uhonorowanej medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Zapraszamy na specjalne warsztaty, na których uczniowie poznają historię tej niezwykłej kobiety i wspomnienia osób przez nią uratowanych.

Porozmawiają też o tym, jak dzisiaj upamiętniać postać Ireny Sendlerowej i realizować jej ideę: Każdemu, kto tonie, należy podać rękę. Rekomendujemy, by po warsztacie zapisać grupę na „Spotkania ze świadkami historii” (info poniżej), na którym młodzież może spotkać osoby ocalone przez Irenę Sendlerową. 

Słowa kluczowe: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, Rada Pomocy Żydom "Żegota", relacje polsko-żydowskie, Zagłada

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Zagłada

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

03.08.2017