Dla dzieci

9.09, 18.11, 16.12, 20.01

Stolarka dla dzikich dzieci

Stolarka dla dzikich dzieci
fot. Dzikie Dzieci

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wybijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy: drewniane instrumenty, jakich używali klezmerzy, czyli żydowscy muzycy, pojazdy, układanki oraz grające obrazki inspirowane motywami z synagogi w Gwoźdźcu. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.


Skrzynka – gwoździe
9 września (sobota), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Każdy z nas ma jakieś skarby, które wolałby schować w bezpiecznym miejscu. Podczas warsztatu wykonamy prostą drewnianą skrzynkę łączoną na gwoździe. Takie same skrzynie znajdziecie na naszej wystawie stałej w Muzeum POLIN. Stały w większości domów w dawnych sztetlach, przechowywano w nich pościel, obrusy i inne skarby. Na warsztatach wykonamy własną skrzynię. Nauczymy się mierzyć, piłować i wbijać gwoździe.

Budowla – kołki
18 listopada (sobota), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Drewno to materiał idealny do budowy stołów i krzeseł, ale także doskonale nadaje się do konstrukcji budynków. Na wystawie stałej Muzeum POLIN możecie podziwiać jedną z takich pięknych drewnianych  konstrukcji - Synagogę z Gwoźdźca. Może to ona stanie się inspiracją dla waszych własnych budowli. Zapraszamy do konstruowania w małej skali. Nauczymy się piłować, wiercić i łączyć drewno na kołki. Może uda nam się zbudować całe miasto! 

Ptak – zawiasy
16 grudnia (sobota), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Na pewno każdy z Was widział kiedyś zawias, ale czy wiecie jak działa? Z drewnianych ścinków, zawiasów i sznurka wykonamy ptaka, który porusza skrzydłami! Będziemy ciąć, wiercić i wkręcać wkręty. Po warsztatach zapraszamy na wystawą stałą Muzeum Polin do poszukiwania motywów ptaków, które pojawiają się w sztuce żydowskiej. 

Obraz - śruby i nakrętki
20 stycznia (sobota), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Z czym Wam się kojarzy muzeum? Oczywiście z obrazami. Podczas warsztatu poznamy nowe narzędzia przydatne nie tylko w stolarni. Nauczymy się mocować śruby i nakrętki.  Za ich pomocą wykonamy drewniane obrazy według własnego projektu. Powstanie nowa galeria drewnianych obrazów w Muzeum POLIN.

 

Dzikie Dzieci to marka oferująca naturalne drewniane zabawki, które dzięki minimalnemu przetworzeniu, pozostają częścią przyrody. Wszystkie zabawki są wykonane z drewnianych ścinków, kory, patyków, gałązek i korzeni znalezionych w runie leśnym. By zachować naturalną różnorodność, każda zabawka jest przygotowywana indywidualnie i wykonywana ręcznie w małej pracowni w Górach Świętokrzyskich. www.dzikiedzieci.com

06.09.2017