Edukacja

Zwiedzanie wystawy stałej i okolic Muzeum z przewodnikiem

Mapa Muranowa trzymana przez kilka osób. Ktoś wskazuje jakiś punkt na mapie.
fot. Z. Gozdecki

Grupy szkolne zapraszamy na zwiedzanie, łączące poznanie historii Żydów polskich na wystawie stałej ze spacerem po najbliższej okolicy Muzeum. Podczas spacerów uczniowie i uczennice poznają losy Żydów w okresie przedwojennym i w czasie wojny.

Polecane spacery:

 • Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6. Podróż w czasie po Muranowie >>
  Podczas oprowadzania przybliżymy tysiącletnią historię polskich Żydów od średniowiecza do dzisiaj, zaprezentowaną w 8 galeriach wystawy stałej. Po zwiedzaniu wystawy udamy się na spacer wokół Muzeum. Spacer dla klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych (3 godz.: 2  godz. na wystawie + 1 godz. spacer po Muranowie).
   
 • Warszawa Ireny Sendlerowej >>
  Podczas spaceru opowiemy o życiu Ireny Sendlerowej, nierozerwalnie związanym z Warszawą. Przybliżymy historię jej życia i miejsc, w których mieszkała, pracowała, niosła pomoc potrzebującym. Spacer dla szkół ponadpodstawowych (2,5 godz.: 30 min. na wystawie stałej + 2 godz. spaceru w okolicy Muzeum).
   

Informacje organizacyjne

Jak zarezerwować udział w spacerze?

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem, wysyłając e-mail na adres: [email protected].

Zamówienie spaceru łączącego zwiedzanie wystawy stałej ze spacerem miejskim jest możliwe w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-15:00 oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-17:00.

Zwiedzanie trwa od do 3 godzin (w zależności od wybranej opcji) i jest przeznaczone dla grup szkolnych liczących maks. 33 osoby.
Nie rekomendujemy rezerwowania spacerów z wyjściem w przestrzeń miasta po zmroku i w okresie zimowo-późnojesiennym.

W dniu zwiedzania proszę:

 • przybyć 15 min wcześniej (bramki bezpieczeństwa, szatnia, odbiór tourguidów),
 • zgłosić grupę do punktu informacji w holu głównym,
 • podzielić grupę (jeśli to konieczne),
 • oczekiwać na przewodnika w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami.

Spóźnienia

 • Zwiedzanie łączące wystawę stałą i przestrzeń miasta (ścieżka "Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6. Podróż w czasie po Muranowie"  lub  „Warszawa Ireny Sendlerowej”):
  • spóźnienie dłuższe niż 15 minut, trasa wycieczki zostanie skrócona przez przewodnika,
  • powyżej 60 min – samodzielne zwiedzanie wystawy stałej.

Bilet dla grup szkolnych:

 • Bilety wstępu: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę") / 10 zł za osobę (po wyczerpaniu się puli biletów dostępnych w ramach "Muzeum za złotówkę") opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzi bezpłatnie.
 • Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 200 zł (spacer "Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6. Podróż w czasie po Muranowie" oraz spacer "Warszawa Ireny Sendlerowej") od grupy.

Przypominamy również, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia do Muzeum POLIN, informacje o projektach edukacyjnych i wydarzeniach specjalnych, prosimy wypełnić formularz dostępny tutaj