Oferta pracy: Specjalista(-ka) ds. Upowszechniania Zasobów Cyfrowych

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje do zespołu osoby na stanowisko:

Specjalista(-ka) ds. Upowszechniania Zasobów Cyfrowych

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DPO/SUZC

Opis stanowiska Specjalista(-ka) ds. Upowszechniania Zasobów Cyfrowych

Podstawowe obowiązki:

  • udział przy wydawaniu portalu Wirtualny Sztetl, w tym:  przygotowanie i publikacja aktualności na portalu oraz w jego mediach społecznościowych; selekcja materiałów ikonograficznych poprzez system CMS portalu;
  • selekcja pod kątem przydatności i jakości zasobów cyfrowych wpływających do repozytorium cyfrowego Muzeum;
  • udostępnianie zasobów cyfrowych Muzeum do działań programowych;
  • udostępnianie  zasobów cyfrowych Muzeum, w tym cyfrowych wizerunków zabytków podmiotom zewnętrznym na podstawie przyjętych w Muzeum regulacji;
  • pozyskiwanie praw autorskich i licencji do obiektów cyfrowych na potrzeby rozbudowy kolekcji cyfrowej muzeum;
  • konsultowanie z innymi działami Muzeum projektów przy realizacji których zachodzi potrzeba pozyskiwania licencji na zasoby cyfrowe  od podmiotów zewnętrznych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe humanistyczne, preferowane kierunki: kulturoznawstwo, historia sztuki, literaturoznawstwo, historia, judaistyczne;
  • doświadczenie w zarządzaniu treścią portali internetowych oraz repozytoriów cyfrowych;
  • doświadczenie w pisaniu tekstów popularnonaukowych;
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację - poziom min. B2;
  • praktyczna znajomość programu do katalogowania i przeglądania zdjęć i filmów;
  • znajomość MS Office;
  • komunikatywność;
  • dobra organizacja pracy własnej.

  • znajomość zbiorów ikonograficznych z zakresu historii i kultury Żydów polskich;
  • znajomość systemu zarządzania treścią Drupal oraz programu do obróbki obrazów i zdjęć będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do dnia 16.10.2017 r. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DPO/SUZC.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2015 roku, poz. 2135 z późn. zm.)."