Muzeum

Wolontariat na co dzień

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Niezależnie od tego, ile masz lat, jakie jest Twoje wykształcenie i doświadczenie oraz czym się interesujesz, możesz zostać naszym wolontariuszem.


W Muzeum POLIN organizujemy profesjonalne i nowoczesne Centrum Wolontariatu. Do współtworzenia go zapraszamy uczniów (od 14 roku życia), studentów, osoby pracujące i seniorów.

Jak możesz nam pomóc?

Nasi wolontariusze pomagają nam na co dzień podczas wszystkich wydarzeń programowych. Zajmują się pomocą w organizacji imprez i obsługą naszych gości podczas koncertów, wykładów, debat czy konferencji naukowych. Tym, którzy lubią wyzwania i pracę z dziećmi proponujemy wsparcie podczas warsztatów edukacyjnych w charakterze animatora. Angażujemy również wolontariuszy do pomocy w artystycznych projektach takich jak spektakle czy warsztaty taneczne. Jeżeli posiadasz już wiedzę z zakresu historii i kultury Żydów i lubisz kontakt z ludźmi, a dodatkowo masz duszę poszukiwacza to chętnie zaangażujemy Cię w wolontariat w muzealnym Centrum Informacyjnym.

A może masz jakieś szczególne umiejętności, chciałbyś rozwijać swoją pasję – daj znać co możesz nam zaoferować. Jesteśmy otwarci na Wasze własne pomysły :).

Co możemy Ci zaoferować?

  • przyjazną atmosferę tworzoną przez sympatycznych i zaangażowanych ludzi,
  • zaświadczenie o współpracy oraz list referencyjny,
  • bezpłatny wstęp na wystawę stałą i czasową (dla stałych wolontariuszy),
  • możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez muzeum,
  • zdobycie doświadczenia w pracy w instytucji kultury,
  • miło spędzony czas podczas spotkań integracyjnych.

Jak się z nami skontaktować?

11.01.2018