Edukacja

Ambasadorzy

Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN. Na zdjęciu grupa Ambasadorek i Ambasadorów Muzeum POLIN
Na zdjęciu grupa Ambasadorek i Ambasadorów Muzeum POLIN, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to program prowadzony od 2013 roku i skierowany do nauczycielek, nauczycieli oraz metodyczek i metodyków nauczania z całej Polski.

Program zrzesza osoby działające w obszarze edukacji, które realizują lokalne działania skupione wokół historii i kultury polskich Żydów. Program służy nawiązywaniu relacji, wymianie doświadczeń i poszerzaniu wiedzy a także tworzy przestrzeń do wspólnego działania.

W naszej sieci działają obecnie 53 Ambasadorki i Ambasadorzy.

Chcesz skontaktować się z Ambasadorką/Ambasadorem z Twojego województwa? Napisz do koordynatorki programu: dsiarkowska@polin.pl

Województwo dolnośląskie:

  1. Bartosz Kicki (Wrocław)
  2. Ewa Skrzywanek (Wrocław)
  3. Anna Skubisz (Wrocław)
  4. Bożena Święch (Wrocław)
  5. Ewelina Waląg (Góra)

Województwo kujawsko-pomorskie:

  1. Marta Wasielewska (Bydgoszcz)
  2. Marzena Wolschleager (Bydgoszcz)
  3. Aneta Plewa (Bydgoszcz)
  4. Grzegorz Kacprzak (Bydgoszcz)

Województwo lubelskie:

  1. Jolanta Bilska (Radzyń Podlaski)
  2. Mariusz Czuj (Włodawa)  
  3. Marek Kołcon (Zamość)
  4. Anna Popielewicz (Chełm)
  5. Katarzyna Mędrychowska (Świdnik)

Województwo łódzkie:

  1. Barbara Matusiak (Łódź)
  2. Anna Traczyk (Łódź)
  3. Joanna Jóźwiak (Zgierz)

Województwo małopolskie:

  1. Andrzej Górniak (Kraków)
  2. Adam Musiał (Kraków)
  3. Grzegorz Siwor (Kraków)

Województwo mazowieckie:

  1. Ewa Borkowska (Mińsk Mazowiecki)
  2. Bożena Gąsiorowska (Żyrardów)
  3. Olga Gronowska-Pszczoła (Warszawa)
  4. Katarzyna Łaziuk (Mińsk Mazowiecki)
  5. Krzysztof Niwiński (Warszawa)
  6. Ewa Rysińska (Warszawa)
  7. Barbara Subko (Warszawa)
  8. Joanna Wojtulewicz (Warszawa)
  9. Justyna Radomińska (Mińsk Mazowiecki)
  10. Anna Ciepierska-Hourlier (Warszawa)

Województwo opolskie:

  1. Janusz Berdzik (Opole)
  2. Jolanta Koj (Opole)

Województwo podkarpackie:

  1. Agata Lorens (Jasło)

Województwo podlaskie:

  1. Małgorzata Rusiłowicz (Białystok)
  2. Mariusz Sokołowski (Wasilków)

Województwo pomorskie:

  1. Monika Kurpiewska (Wejherowo)
  2. Bożenna Sucharska (Gdańsk)

Województwo śląskie:

  1. Anna Czarlińska-Wężyk (Katowice)
  2. Jolanta Drab (Lipie)
  3. Agnieszka Fuczik (Bielsko-Biała)

Województwo świętokrzyskie:

  1. Maria Bednarska (Kielce)
  2. Iwona Kasela (Kielce)

Województwo warmińsko-mazurskie:

  1. Magdalena Lewkowicz (Mrągowo)
  2. Joanna Mieszczyńska (Olsztyn)
  3. Małgorzata Roguszewska (Braniewo)

Województwo wielkopolskie:

  1. Wiesława Araszkiewicz (Szamotuły)
  2. Andrzej Kujawski (Skulsk)
  3. Jakub Niewiński (Murowana Goślina)
  4. Maciej Walery (Gniezno)
  5. Elżbieta Wiercińska-Kazimierczuk (Leszno)
  6. Paweł Biedny (Szamotuły)
  7. Izabela Fietkiewicz-Paszek (Kalisz)

Województwo zachodniopomorskie:

  1. Anna Bieniasz (Szczecin)
07.01.2019