Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 7-8: Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6. Podróż w czasie po Muranowie

Podróż przez tysiąc lat historii polskich Żydów, połączona ze spacerem śladami przedwojennej żydowskiej Warszawy.

Podczas oprowadzania uczniowie poznają historię polskich Żydów od średniowiecza do dzisiaj, zaprezentowaną w ośmiu częściach wystawy stałej. Po zwiedzaniu wystawy wspólnie z przewodnikiem udadzą się na spacer wokół Muzeum. W bezpośrednim otoczeniu POLIN usłyszą o historii dawnej dzielnicy żydowskiej i życiu jej mieszkańców. Obejrzą ukryte ślady jej istnienia. Dowiedzą się, jak wyglądały Nalewki, najsłynniejsza ulica na przedwojennym Muranowie oraz jak zmieniła się ta część Warszawy po wojnie. Omówią koncepcję budowy osiedla – pomnika. Zobaczą murale upamiętniające dawnych mieszkańców tej części miasta.

UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się także w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień - wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.

W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej.

 

Liczba osób: 25

Czas zwiedzania: 2,5 godz. (1,5 godz. na wystawie + 1 godz. spacer po najbliższej okolicy muzeum)

Cena: 200 zł + bilety

SPRAWDŹ NOWE CENY GRUPOWE NA 2020 ROK >>

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście na wystawę o 16:00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście na wystawę o 18:00)

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Rezerwacja: grupy@polin.pl

05.08.2019