Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 7-8: Trudny wiek dwudziesty

Trudny wiek dwudziesty - spacer z przewodnikiem dla klas 7-8. Na zdjęciu: dwie dziewczyny i chłopiec stoją przed gablotką w przestrzeni wystawy stałej Muzeum POLIN. W pomieszczeniu jest ciemno.
Trudny wiek dwudziesty - spacer z przewodnikiem dla klas 7-8. Na zdjęciu: dwie dziewczyny i chłopiec stoją przed gablotką w przestrzeni wystawy stałej Muzeum POLIN. W pomieszczeniu jest ciemno, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Spacer poświęcony wyzwaniom, przed którymi stawali polscy Żydzi w II Rzeczpospolitej, w czasie okupacji i w okresie powojennym.

Uczniowie i uczennice rozpoczną podróż w dwudziestoleciu międzywojennym na gwarnej żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Następnie, w labiryncie getta, poznają losy Żydów pod niemiecką okupacją: etapy eksterminacji, formy oporu i codziennej walki o przetrwanie. Stamtąd przeniosą się w powojenny świat, aby dowiedzieć się, dlaczego większość ocalałych zdecydowała się emigrować i jak potoczyły się losy tych, którzy zostali w Polsce. Przyjrzą się ich codziennym radościom i troskom. Zobaczą, w jakich okolicznościach w ich życie wkroczyła wielka polityka. Wspólnie z przewodnikiem zastanowią się, jak ludzie niosący piętno ciężkich przeżyć wojennych mierzyli się z traumą: milczeli, czy wprost przeciwnie- opowiadali o niej? W jakiej formie upamiętniali swoją przeszłość? 

Ścieżka obejmuje część wystawy stałej poświęconą historii XX wieku.

 

Liczba osób: 25

Czas zwiedzania: 1,5 godz.

Cena: 135 zł + bilety

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście na wystawę o 17.00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00 (ostatnie wejście na wystawę o 19.00)

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Rezerwacja: grupy@polin.pl