Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 7-8: Trudny wiek dwudziesty

Spacer poświęcony wyzwaniom, przed którymi stawali polscy Żydzi w II Rzeczpospolitej, w czasie okupacji i w okresie powojennym.

Uczniowie i uczennice rozpoczną podróż w dwudziestoleciu międzywojennym na gwarnej żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Następnie, w labiryncie getta, poznają losy Żydów pod niemiecką okupacją: etapy eksterminacji, formy oporu i codziennej walki o przetrwanie. Stamtąd przeniosą się w powojenny świat, aby dowiedzieć się, dlaczego większość ocalałych zdecydowała się emigrować i jak potoczyły się losy tych, którzy zostali w Polsce. Przyjrzą się ich codziennym radościom i troskom. Zobaczą, w jakich okolicznościach w ich życie wkroczyła wielka polityka. Wspólnie z przewodnikiem zastanowią się, jak ludzie niosący piętno ciężkich przeżyć wojennych mierzyli się z traumą: milczeli, czy wprost przeciwnie- opowiadali o niej? W jakiej formie upamiętniali swoją przeszłość? 

Ścieżka obejmuje część wystawy stałej poświęconą historii XX wieku.

 

Liczba osób: 25

Czas zwiedzania: 1,5 godz.

Cena: 120 zł + bilety

SPRAWDŹ NOWE CENY GRUPOWE NA 2020 ROK >>

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście na wystawę o 16:00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście na wystawę o 18:00)

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Rezerwacja: grupy@polin.pl

05.08.2019