Edukacja

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE: Warszawa Ireny Sendlerowej

Opowieść o Zagładzie Żydów, połączona ze spacerem miejskim śladami Ireny Sendlerowej.

W czasie oprowadzania młodzież usłyszy opowieść o wojennych losach Żydów oraz o życiu Ireny Sendlerowej. Pozna trudne koleje losu najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej. Zobaczy miejsca związane z jej życiem. Wspólnie z przewodnikiem podyskutuje o tym, w jaki sposób jest ona pamiętana i upamiętniana w przestrzeni miejskiej.

Spacer rozpocznie się w części wystawy stałej opowiadającej o okresie II wojny światowej. Potem przeniesie się w przestrzeń miasta.

UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się także w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień - wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.

W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej.

 

Liczba osób: 25

Czas zwiedzania: 2,5 godz. (0,5 godz. na wystawie + 2 godz. spacer po okolicy muzeum)

Cena: 200 zł + bilety

SPRAWDŹ NOWE CENY GRUPOWE NA 2020 ROK >>

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście na wystawę o 16:00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście na wystawę o 18:00)

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Rezerwacja: grupy@polin.pl

05.08.2019