Dla dzieci
Online, środy, godz. 12.00

Żydowskie opowieści dla najmłodszych

Baner - po obu stronach rysunkowe postacie dwójki dzieci - po lewej chłopiej w koronie (król Maciuś) po prawej dziewczynka z długimi złotymi włosami. Między nimi napis: Żydowskie opowieści dla najmłodszych, środy o godz. 12.00, zapraszamy przed ekran komputera dzieci wraz z opiekunami
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Lubicie słuchać bajek i niezwykłych opowieści? Dzięki sztuce opowiadania łączącej elementy gestu, słowa, muzyki i barwnej ilustracji sprawimy, że literacki świat ożyje w Waszej wyobraźni. Przygotowaliśmy dla Was nowy cykl filmowy "Żydowskie opowieści".

W środy o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami przed ekrany komputerów.

Spotykamy się online w grupie "U króla Maciusia w Muzeum POLIN" (Facebook), gdzie czekają na Was niezwykłe historie, wspólne muzykowanie, barwne ilustracje i zagadkowe przedmioty. Nasze specjalne spotkania poprowadzą zawodowe opowiadaczki, które zaproszą uczestników do wspólnej zabawy słowem i gestem. Bądźcie z nami!

24 marca (środa) – bajka "O dzielnej królowej Esterze"

Jest to opowieść o odważnej Esterze, która uratowała swoich przyjaciół. O potężnym królu Persji – Asasuerusie  i jego podstępnym słudze Hamanie oraz o poczciwym Mordecaiu, który był najlepszym wujkiem na świecie. Przygotujcie sobie też jakieś muzyczne potrząsane przeszkadzajki, bo na koniec opowieści zaśpiewamy i zagramy razem piosenkę.

W kolejnych odcinkach "Żydowskich opowieści dla najmłodszych" usłyszymy bajkę o Szabasowym Lwie oraz dwa opowiadania na podstawie twórczości Singera.

Dołącz do grupy "U króla Maciusia w Muzeum POLIN" (Facebook) >>