Wystawy

Wystawa czasowa "Tu Muranów" - program towarzyszący

Pocztówka z widokiem ul. Nalewki, przed 1914 r. fot. POLONA
Pocztówka z widokiem ul. Nalewki, przed 1914 r. fot. POLONA

Wystawie "Tu Muranów" towarzyszy bogaty program wydarzeń zarówno „na żywo”, jak i w internecie. Zapraszamy na warsztaty, spacery, koncerty, akcje społeczne, dyskusje i wykłady. Po wystawie oprowadzą jej twórcy, a także autorzy książek o Muranowie oraz znane osoby związane z tą częścią Warszawy.

W lipcu i sierpniu będziemy spotykać się głównie w plenerze: na Łące Leśmiana oraz na spacerach miejskich śladem żydowskich mieszkańców Muranowa. Losy dzielnicy poznamy przez pryzmat wydarzeń historycznych, sztuki, przyrody i kulinariów.

W każdy weekend wraz z przewodnikami zajrzymy w głąb niezwykłej historii opowiedzianej na wystawie "Tu Muranów". Już w sierpniu dzieci będą mogły skorzystać ze ścieżki zwiedzania przygotowanej specjalnie dla nich.

We wrześniu ruszymy z programem dyskusji, wykładów, warsztatów i autorskich spacerów po wystawie. Nie zabraknie też towarzyszących jej działań edukacyjnych.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Muranowa do współtworzenia instalacji, której obiektami będą pamiątki rodzinne, dokumenty i fotografie. W ten sposób osoby, które zazwyczaj są tylko zwiedzającymi, staną się współtwórcami opowieści o muranowskiej historii.

 

Program do wystawy jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl