Edukacja
Rekrutacja do 28.06.2020

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku – kurs dla nauczycieli

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - warsztaty dla nauczycieli w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: układanka ze zdjęć - od góry w trzech rzędach: dwie kobiety, trzej mężczyźni, dwie kobiety, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Do udziału w kursie online zapraszamy nauczycielki i nauczycieli uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych przedmiotów humanistycznych, którzy w swojej pracy z młodzieżą chcą używać relacji ocalałych z Zagłady.

  • Rekrutacja do 28 czerwca (niedziela), wypełnij formularz >>
  • Termin kursu: 20-24 lipca (poniedziałek-piątek)

W trakcie pięciodniowych, intensywnych zajęć uczestnicy będą mieć szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają relacje wideo Ocalałych, świadków Zagłady i innych ludobójstw oraz zapoznają się z metodologią i praktyką pracy z relacjami.

Na kurs składają się zarówno warsztaty dotyczące historii mówionej, specyfiki tego medium, jak i praktyczne zajęcia poświęcone edycji i montażowi materiału wideo.

Zajęcia będą okazją, by uczyć się razem z innymi i poznać sposoby tworzenia inspirujących, zachęcających do krytycznego myślenia materiałów edukacyjnych, w których używa się relacji świadków i uczestników historii XX wieku z największego na świecie Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation.  Uczestnicy dowiedzą się również, jak pracować z internetową platformą IWitness - interaktywnym narzędziem, które umożliwia osobom uczącym się spojrzenie na historię XX wieku przez pryzmat doświadczeń jednostki. 
Spotkania będą prowadzone przez ekspertki i ekspertów – filmowców, edukatorów i naukowców wykorzystujących w codziennej pracy relacje świadków historii.

Kursantki i kursanci otrzymają także zaproszenie na spotkanie w Muzeum POLIN z możliwością przeprowadzenia kwerendy w zasobach Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation. Termin kwerendy zostanie ustalony wspólnie przez grupę.

Przed kursem wysyłamy zestaw materiałów, które pozwolą przygotować się do zajęć.

 

Załączniki: