Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku – kurs dla nauczycieli

Do udziału w kursie online zapraszamy nauczycielki i nauczycieli uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych przedmiotów humanistycznych, którzy w swojej pracy z młodzieżą chcą używać relacji ocalałych z Zagłady.
- Rekrutacja do 27 czerwca (poniedziałek), wypełnij formularz >>
- Kurs online, 11-15 lipca (poniedziałek-piątek)
Kurs poświęcony jest metodom pracy z wideo relacjami historii mówionej w edukacji. W trakcie pięciodniowych, intensywnych zajęć uczestnicy będą mieć szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają relacje wideo Ocalałych, świadków Zagłady i innych ludobójstw, oraz zapoznają się z metodologią i praktyką pracy z relacjami.
W oparciu o zasoby największego na świecie Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation przedstawimy specyfikę tego rodzaju źródeł oraz pokażemy, jak wykorzystać je do tworzenia inspirujących i uczących krytycznego myślenia materiałów edukacyjnych. Jeden dzień poświęcimy na praktyczne zajęcia z edycji i montażowi materiału wideo. Opowiemy też, jak pracować i tworzyć własne zajęcia na internetowej platformie IWitness – interaktywnym narzędziu, które umożliwia osobom uczącym się spojrzenie na historię XX wieku przez pryzmat doświadczeń jednostki.
Program kierowany jest do osób pracujących z młodzieżą ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych, przede wszystkim nauczycieli i nauczycielek przedmiotów humanistycznych.
Osoby uczestniczące w kursie otrzymają zaproszenie na spotkanie w muzeum (follow-up po programie) w celu przeprowadzenia samodzielnej kwerendy w zasobach Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation. Termin zostanie ustalony wspólnie przez grupę.
Przed kursem wysyłamy zestaw materiałów, które pozwolą przygotować się do zajęć.
Pytania prosimy kierować na adres: [email protected]
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl
Partner: