Edukacja
Rekrutacja do 27.06.2022

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku – kurs dla nauczycieli

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - warsztaty dla nauczycieli w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: układanka ze zdjęć - od góry w trzech rzędach: dwie kobiety, trzej mężczyźni, dwie kobiety, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Do udziału w kursie online zapraszamy nauczycielki i nauczycieli uczących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych przedmiotów humanistycznych, którzy w swojej pracy z młodzieżą chcą używać relacji ocalałych z Zagłady.

  • Rekrutacja do 27 czerwca (poniedziałek), wypełnij formularz >>
  • Kurs online, 11-15 lipca (poniedziałek-piątek)

Kurs poświęcony jest metodom pracy z wideo relacjami historii mówionej w edukacji. W trakcie pięciodniowych, intensywnych zajęć uczestnicy będą mieć szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają relacje wideo Ocalałych, świadków Zagłady i innych ludobójstw, oraz zapoznają się z metodologią i praktyką pracy z relacjami.

W oparciu o zasoby największego na świecie Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation przedstawimy specyfikę tego rodzaju źródeł oraz pokażemy, jak wykorzystać je do tworzenia inspirujących i uczących krytycznego myślenia materiałów edukacyjnych. Jeden dzień poświęcimy na praktyczne zajęcia z edycji i montażowi materiału wideo. Opowiemy też, jak pracować i tworzyć własne zajęcia na internetowej platformie IWitness – interaktywnym narzędziu, które umożliwia osobom uczącym się spojrzenie na historię XX wieku przez pryzmat doświadczeń jednostki.  

Program kierowany jest do osób pracujących z młodzieżą ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych, przede wszystkim nauczycieli i nauczycielek przedmiotów humanistycznych.

Program kursu >>

Osoby uczestniczące w kursie otrzymają zaproszenie na spotkanie w muzeum (follow-up po programie) w celu przeprowadzenia samodzielnej kwerendy w zasobach Archiwum Historii Wizualnej USC Shoah Foundation. Termin zostanie ustalony wspólnie przez grupę. 

Przed kursem wysyłamy zestaw materiałów, które pozwolą przygotować się do zajęć.

Pytania prosimy kierować na adres: [email protected]

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner:

Logo USC Shoah Foundation