Dla dzieci
13-26.02.2023

Zaplanuj ferie zimowe w Muzeum POLIN!

Warsztaty w Muzeum POLIN. Dwie dziewczynki leżą na podłodze i rysują coś na kartkach. Naprzeciwko nich siedzą dwie kobiety.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Ferie w muzeum? Jak najbardziej! Z myślą o tych, którzy spędzają ferie w Warszawie, przygotowaliśmy warsztaty dla grup dzieci i młodzieży oraz animacje dla rodzin z dziećmi przybliżające kulturę żydowską i rozwijające kreatywność.

 • Akcja "Zima w mieście" w Muzeum POLIN (oferta dla grup dzieci spędzających ferie w placówkach edukacyjnych w mieście)

  Jak co roku Muzeum POLIN włącza się w akcję "Zima w mieście" organizowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa. Z myślą o dzieciach, które zostają w ferie w Warszawie, przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne rozwijające kreatywność i przybliżające kulturę żydowską. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a dzieciom z Ukrainy zapewniamy w miarę możliwości asystentów mówiących w języku ukraińskim.

  W czasie dwóch tygodni ferii proponujemy 64 bezpłatne warsztaty. Zajęcia organizujemy w dwóch turach o godz. 10.15-11.45 oraz 13.00-14.30. Proponujemy 4 tematy do wyboru. Rezerwacja bezpłatnych warsztatów rusza 1 lutego 2023 roku.
 • Ferie "U króla Maciusia" (oferta dla rodzin z dziećmi w wieku 0-10 lat)

  Codziennie w czasie ferii zimowych (z wyłączeniem wtorków, kiedy Muzeum POLIN jest zamknięte) organizujemy otwarte animacje dla rodzin z dziećmi w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". To kolorowa, nowoczesna i bezpieczna przestrzeń w muzeum zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Można tu rysować, bawić się, czytać książki z bogatej biblioteki czy muzykować. Tworzymy przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji z dzieckiem, stymulującą do działania, rozbudzającą zainteresowania i pasje.

  W czasie ferii, w tygodniu (oprócz wtorków) zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w godz. 13.00-18.00, a w weekendy, w godz. 11.00-18.00 (z przerwą 13.30-14.00). Możliwość wejścia bezpłatnie bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc. Na naszych gości czekać będzie animatorka z pakietem materiałów plastycznych i nowymi pomysłami na m.in. autorskie przypinki, malowaną ceramikę, nietypowe ozdoby. W ramach ferii zimowych będą organizowane także działania w języku ukraińskim dla rodzin z dziećmi z Ukrainy.
 • Zwiedzanie wystawy stałej z audioprzewodnikiem

  W czasie ferii zimowych zapraszamy młodzież szkolną do indywidualnego zwiedzenia wystawy stałej. W ramach akcji "Muzeum za złotówkę" koszt biletu to jedyne 1 zł dla dzieci między 7 a 16 rokiem życia i młodzieży uczącej się między 16 a 26 rokiem życia. Do biletu przysługuje bezpłatny audioprzewodnik. Dzieci poniżej 7 roku życia wchodzą do muzeum bezpłatnie. Zachęcamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego dla tej grupy wiekowej audioprzewodnika dla całej rodziny.