Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 7-8: Jak pięknie się różnić?

Warsztaty edukacyjne dla szkół ponadpodstawowych. Na zdjęciu: Grupa dziewcząt siedzi na krzesłach po lewej stronie. Naprzeciwko na krzesłach siedzą chłopcy. Dyskutują ze sobą.
Na zdjęciu: Grupa dziewcząt siedzi na krzesłach po lewej stronie. Naprzeciwko na krzesłach siedzą chłopcy. Dyskutują ze sobą., fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Różnice mogą prowadzić do konfliktów. Mogą też być bogactwem, z którego grupa czerpie. Na warsztatach zaprosimy uczniów i uczennice do ćwiczeń, które poruszają temat różnorodności wewnątrz ich klasy i w szerszym kontekście społecznym.

Dowiedzą się też, co to jest dyskryminacja i dlaczego ważne jest, żeby jej przeciwdziałać. Rozwiązując zadania na wystawie stałej młodzież będzie się zastanawiać, czy w Polsce XVI wieku różnorodność była ważną wartością. 

Słowa kluczowe: różnorodność, dyskryminacja, tolerancja, komunikacja

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Paradisus Iudaeorum

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

16.10.2014