Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 7-8: Jak pięknie się różnić?

Warsztaty edukacyjne dla szkół ponadpodstawowych. Na zdjęciu: Grupa dziewcząt siedzi na krzesłach po lewej stronie. Naprzeciwko na krzesłach siedzą chłopcy. Dyskutują ze sobą.
Na zdjęciu: Grupa dziewcząt siedzi na krzesłach po lewej stronie. Naprzeciwko na krzesłach siedzą chłopcy. Dyskutują ze sobą., fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak pięknie się różnić? Tak, by pamiętać, o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi!

Na warsztatach zaprosimy młodzież do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczują się w swojej grupie, lepiej się poznają i potrenują umiejętności komunikacyjne. Poznają też historię Franka, który w nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem.

Wspólnie zastanowimy się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W drugiej części zajęć zaprosimy uczniów i uczennice na wystawę, gdzie rozwiązując zadania w grupach, będą się zastanawiać, czy w Polsce XVI wieku różnorodność była ważną wartością. 

Słowa kluczowe: integracja, komunikacja, różnorodność

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria "Paradisus Iudaeorum"

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)