Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6: Dziecko w czasie Zagłady

Warsztaty dla dzieci - Muzeum POLIN. Czworo dzieci siedzi w sali zajęć, przy białym stole ustawionym w "L". Po lewej stronie stoi kobieta, która pochyla się nad jednym z dzieci i coś tłumaczy.
Opis: Czworo dzieci siedzi w sali zajęć, przy białym stole ustawionym w "L". Po lewej stronie stoi kobieta, która pochyla się nad jednym z dzieci i coś tłumaczy fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Mała Chana ukrywała się w Warszawie w kamienicy przy ulicy Żelaznej. Wiedziała, że musi być bardzo cicho, a do okna może się zbliżać tylko na czworakach. Mały Rafał został zamknięty w getcie razem z dziadkiem. Całymi dniami czytał książki i snuł plany, że jak będzie dorosły, zostanie wynalazcą.

Te historie pozwolą uczestnikom i uczestniczkom warsztatu zrozumieć, przed jakimi problemami stawały żydowskie dzieci w czasie II wojny światowej. Uczniowie i uczennice poznają historie Chany i Rafała, a potem w grupach stworzą plakaty, na których pokażą, jak ich zdaniem wyglądała rzeczywistość tamtych czasów oczami dziecka.

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne (zajęcia nie odbywają się na wystawie stałej)

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)