Edukacja

Zajęcia online dla szkół

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych zajęć online, dzięki którym za pośrednictwem komputera możecie znaleźć się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy. Zajęcia prowadzimy zarówno metodami warsztatowymi, jak i w formie spotkań z przewodnikami na wystawach Muzeum.

W samym roku 2022 ponad 450 szkół skorzystało z oferty zajęć online Muzeum POLIN. Takie spotkania okazały się szansą dla dzieci i młodzieży na uzupełnienie wiedzy, ale także na kontakt ze specjalistami z renomowanej instytucji kultury. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy i edukatorki w oparciu o materiały audiowizualne, które powstają z myślą o edukacji zdalnej.

Uczestnicy zajęć w ankietach najwyżej ocenili: przygotowanie prowadzących i ich dobry kontakt z grupą, wysokiej jakości materiały i możliwość zwiedzenia Muzeum bez wychodzenia z domu.

W nowym semestrze szkolnym 2022/2023 wzbogaciliśmy ofertę o nowe tematy. Ze starszymi uczniami rozmawiamy o tożsamości, wspólnych wartościach i sposobach radzenia sobie z krzywdzącymi stereotypami ("Miło Was poznać", "Dzieci Abrahama"). Młodszym opowiadamy o pięknie różnorodności kultur i tradycji, zaczynając od tego, co nam wszystkim jest bliskie, od kuchni ("Zwyczaje i tradycje żydowskie od kuchni", "Zwyczaje na widelcu").

Warsztaty online organizowane są dla całych klas (wówczas potrzebny jest w klasie komputer z dostępem do Internetu, kamerą i głośnikami i rzutnik) lub/ i uczniów pracujących na własnych komputerach.

Zajęcia prowadzimy codziennie od poniedziałku do piątku, a godzinę rozpoczęcia spotkania uzgadniamy indywidualnie z grupą.

O możliwości skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć decyduje kolejność zgłoszeń.
 

Informacje organizacyjne

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy całe klasy. Uczniowie i uczennice mogą pracować wspólnie w klasie, bądź na swoich komputerach w domach. Do pełnego przeprowadzenia zajęć w klasie potrzebne będą: dobre połączenie z Internetem, komputer, rzutnik, kamera i głośniki.

Kiedy?

Zajęcia organizujemy codziennie od poniedziałku do piątku. Czas rozpoczęcia zajęć dostosowujemy do potrzeb klasy.

Czas zajęć

45 min (do 60 min z wliczonym czasem technicznym).

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?

Zajęcia online dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres [email protected] lub [email protected].

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl