Dla dzieci

Ferie zimowe w Muzeum POLIN

Warsztaty w Muzeum POLIN. Dwie dziewczynki leżą na podłodze i rysują coś na kartkach. Naprzeciwko nich siedzą dwie kobiety.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 0-10 lat, młodzież oraz grupy zorganizowane do Muzeum POLIN. Sprawdźcie, co ciekawego przygotowaliśmy dla Was na ferie!

  • Rodzinne ferie "U króla Maciusia" (oferta dla rodzin z dziećmi w wieku 0-10 lat)

Codziennie w czasie ferii zimowych (z wyjątkiem wtorków, kiedy muzeum jest zamknięte) organizujemy otwarte, twórcze animacje dla rodzin z dziećmi w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". To kolorowa, nowoczesna i bezpieczna przestrzeń w muzeum, którą zaprojektowaliśmy z myślą o najmłodszych. Można tu rysować, bawić się, czytać książki z bogatej biblioteki. Tworzymy przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji z dzieckiem, stymulującą do działania, rozbudzającą zainteresowania i pasje.

Zobacz w których godzinach jesteśmy otwarci w czasie ferii zimowych 15-26 stycznia 2024>>> (nie trzeba rezerwować miejsc). Czekają na Was animatorzy z materiałami plastycznymi i pomysłami na m.in. autorskie przypinki, nietypowe ozdoby czy ręcznie robione zabawki. Podczas ferii zimowych organizujemy także działania w j. ukraińskim dla rodzin z dziećmi z Ukrainy.

  • Zwiedzanie wystawy stałej z audioprzewodnikiem dla rodzin (oferta dla rodzin z dziećmi w wieku 0-10 lat)

Szczególnie w czasie ferii, gdy macie trochę więcej wolnego czasu, zapraszamy do rodzinnego zwiedzania wystawy stałej. W ramach akcji "Muzeum za złotówkę" koszt biletu dla dzieci i młodzieży szkolnej to jedyne 1 zł. Dzieci poniżej 7 roku życia wchodzą do muzeum bezpłatnie. Do biletu przysługuje bezpłatny audioprzewodnik przygotowany z myślą o całej rodzinie.

  • Masz zlecenie: gra detektywistyczna na wystawie (oferta dla młodzieży)

Od 22 stycznia możecie wziąć udział w grze detektywistycznej, której akcja rozgrywa się na wystawie stałej muzeum. Wcielicie się w detektywów, którzy otrzymują zlecenie na zbadanie losów tajemniczego człowieka, którego historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Ukryte w historii tropy, wspomnienia i dokumenty pozwolą Wam odkryć prawdę o tożsamości bohatera. Osiągnięcie tego celu i zrealizowanie zadania będzie wymagało zbadania zakamarków wystawy, rozwiązania kilku niełatwych zagadek, odnalezienia paru ukrytych artefaktów. Mechanizm całej gry oparliśmy na schemacie gier detektywistycznych z elementami escape roomu i gry decyzyjnej.

Aby wziąć udział w grze, wystarczy kupić bilet dla młodzieży szkolnej za jedyne 1 zł w ramach akcji "Muzeum za złotówkę". Do biletu przysługuje Wam bezpłatny audioprzewodnik, który pokieruje Was w grze, oraz karta do gry. Udanej zabawy!

  • Zima w mieście (oferta dla grup zorganizowanych)

Z myślą o dzieciach, które zostają w ferie zimowe w Warszawie, przygotowaliśmy zajęcia rozwijające zainteresowania i twórcze uzdolnienia. Codziennie w godz. 10.15-11.45 oraz 13.00-14.30 organizujemy 8 warsztatów dla grup dzieci korzystających z wypoczynku w placówkach edukacyjnych.

Wszystkie miejsca są już zarezerwowane. W przypadku rezygnacji grupy z warsztatów przyjmujemy zgłoszenia na [email protected] z dopiskiem "Zima w mieście".

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl