







Muzeum
Muzeum dostępne
Informacje o udogodnieniach i ofercie Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami
Zależy nam, aby każda osoba odwiedzająca Muzeum POLIN mogła w pełni cieszyć się wartościowym doświadczeniem.
Osoby z niepełnosprawnościami są uprawnione do zakupu ulgowego biletu na wystawy, asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilet. Oferujemy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem dla grup osób z niepełnosprawnościami >>
Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień, możesz uzyskać informacje od pracowników muzeum lub skontaktować się z nami przed wizytą.
Więcej informacji udziela Koordynator Dostępności
e-mail: muzeumdostepne@polin.pl
Dojazd do Muzeum >>
Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchu
- Wejścia do muzeum od strony ulicy Zamenhoffa i ulicy Anielewicza nie wymagają pokonywania schodów.
- Po wejściu do budynku od strony ulicy Zamenhoffa należy pokonać pochylnię o długości 18 metrów i nachyleniu 8 procent. Pochylnia nie jest wyposażona w poręcze, nie ma spocznika. Asystę w pokonaniu przejścia mogą zapewnić pracownicy ochrony budynku.
- Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parkingu od strony ulicy Anielewicza.
- Psy asystujące są mile widziane w naszym Muzeum.
- Wózki dla osób dorosłych są dostępne przy kasach oraz przy stanowisku ochrony przy wejściu głównym.
Informacje dla osób niewidomych
- Psy asystujące są mile widziane w naszym Muzeum.
- Audiodeskrypcja wystawy stałej jest wgrana na audioprzewodniki dostępne w kasach Muzeum. Ścieżka zwiedzania z audiodeskrypcją trwa 150 minut.
- Tyflografiki wybranych obiektów wystawy stałej wraz z opisami znajdują się w Centrum Informacyjnym, obok sklepu muzealnego.
- Model budynku muzeum z podpisami w piśmie brajla znajduje się na wystawie stałej na poziomie -2. Nasi informatorzy pomogą zapoznać się z modelem.
- Audiodeskrypcje budynku muzeum, wystawy stałej i czasowej znajdują się na kolejnej podstronie (kliknij w link) >>
- Zapraszamy na wydarzenia: sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie dla osób niewidomych >>
Informacje dla osób Głuchych
- Tablety z nagraniem oprowadzania w Polskim Języku Migowym (PJM) są dostępne w kasach. Ścieżka zwiedzania z tłumaczeniem na PJM trwa 100 minut.
- Naszyjne pętle indukcyjne do korzystania w trakcie zwiedzania z przewodnikiem są dostępne w kasach.
- Film w PJM o wystawie stałej Muzeum POLIN (kliknij link i obejrzyj) >>
- Filmy o tradycji, kulturze i historii żydowskiej z tłumaczeniami na PJM oraz z napisami dla osób słabosłyszących znajduja się na kolejnej stronie (kliknij link) >>
- Zapraszamy na wydarzenia: sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie dla osób Głuchych >>
Informacje dla osób o indywidualnych potrzebach edukacyjnych
- Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla grup o tradycji i kulturze żydowskiej. Poznaj ofertę >>
- Poznaj naszą wystawę przed wizytą, obejrzyj wirtualny spacer po wystawie stałej Muzeum POLIN >>
- Podstawowe informacje na temat Żydów i ich obyczajów zebraliśmy na stronie Żydowski - co to znaczy? Przejdź do strony >>
Wizyta w Muzeum z dzieckiem z autyzmem
- Wizyta w muzeum jest ciekawym i rozwijającym doświadczeniem dla dzieci. Rozumiemy jednocześnie, że jak każda aktywność w przestrzeni publicznej, również wizyta w naszym Muzeum może być wymagającym przeżyciem dla dzieci ze spektrum autyzmu. Przygotowaliśmy dedykowane rozwiązania i na bieżąco staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb i możliwości dzieci ze specjalnymi potrzebami.
- Przygotowaliśmy „przed-przewodnik”, aby pomóc rodzinom z dziećmi z autyzmem w jak najlepszym doświadczeniu wizyty w muzeum. Jest to broszura informacyjna, zawierająca grafiki, zdjęcia i informacje pisane tekstem prostym. Przed-przewodnik przybliża przebieg wizyty w muzeum, pokazuje czego możemy się spodziewać w trakcie odwiedzin w Muzeum POLIN.
- Przed-przewodnik zacznie się pobierać po kliknięciu w ten podlinkowany tekst >>
- Jak mogę przygotować moje dziecko do wizyty?
- Zachęcamy do odwiedzenia muzeum przed wizytą z dzieckiem. Rekomendujemy zaplanowanie własnej ścieżki poruszania się po muzeum, która będzie najlepiej odpowiadała możliwościom Waszego dziecka. Skorzystajcie z naszego przed-przewodnika, który pomoże Wam przygotować się do wizyty.
- Możecie również obejrzeć wirtualny spacer po wystawie stałej, który oswaja z przestrzenią. Obejrzyj wirtualny spacer >>
- Zwróć uwagę, że Galeria Zagłada prezentuje okres II wojny światowej. Zwiedzanie polecamy dzieciom powyżej 12 roku życia.
- Kontrola bezpieczeństwa
- Po wejściu do naszego muzeum znajduje się stanowisko ochrony. Zostaniecie poproszeni o przejście przez bramki kontrolne, bagaż zostanie sprawdzony. Jeśli jest wielu zwiedzających, może to zająć kilka minut. Jeśli kontrola może wywołać trudne zachowanie u Waszego dziecka, zgłoście to naszym pracownikom ochrony.
- Czy są dodatkowe udogodnienia dla dzieci z autyzmem?
- Słuchawki wygłuszające są dostępne w kasach muzeum. Możecie je wypożyczyć na czas wizyty, w miarę ich dostępności. Jeśli chcecie zarezerwować słuchawki przed wizytą, skontaktujcie się z naszym działem rezerwacji, pod numerem telefonu: 22 471 03 01.
- Jakie są godziny otwarcia muzeum?
-
-
-
Poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach 10:00 –18:00.
W tych dniach ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe o godzinie 16:00, ostatnie wejście na wystawę czasową o godzinie 17.30.
-
Poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach 10:00 –18:00.
-
-
Środa, sobota i niedziela w godzinach 10:00 –20:00.
W tych dniach ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe o godzinie 18:00, ostatnie wejście na wystawę czasową o godzinie 19.30.
-
Środa, sobota i niedziela w godzinach 10:00 –20:00.
-
- We wtorek muzeum jest nieczynne dla zwiedzających.
-
- W czwartki wejście na wystawy jest bezpłatne. W tym dniu jest też znacznie większy ruch, może być tłoczniej i głośniej niż w pozostałe dni.
-
- Czy mogę zaparkować na terenie parkingu Muzeum?
- Parking Muzeum nie jest ogólnodostępny. Na parkingu muzealnym od strony ulicy Anielewicza znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Może się zdarzyć, że miejsca będą zajęte. Muzeum nie prowadzi rezerwacji miejsc parkingowych.
- Jakie są najbliższe środki transportu publicznego?
- Sprawdź, jak najlepiej dojechać do Muzeum >>
- Czy muszę zarezerwować moją wizytę z wyprzedzeniem?
- Nie ma konieczności rezerwacji wizyty z wyprzedzeniem. Możesz odwiedzić nasze muzeum w dowolnym momencie w godzinach otwarcia. Doradzamy zakup biletów z wyprzedzeniem, pozwoli to Wam uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy.
- W jakich godzinach jest najmniejszy ruch w Muzeum?
- Zazwyczaj spokojniejsze godziny w muzeum to piątki i niedziele po godzinie 15:00.
- W czwartki wejście na wystawy jest bezpłatne. W tym dniu jest też znacznie większy ruch, może być tłoczniej i głośniej niż w pozostałe dni.
- Czy w Muzeum jest pokój wyciszenia?
- Tak, na poziomie -1 znajduje się pokój wyciszenia. Pomieszczenie izoluje od hałasu i obecności innych osób. Zapytaj informatora jak dotrzeć do pokoju wyciszenia.
- Czy w trakcie wizyty moje dziecko może skorzystać z dodatkowych atrakcji?
- Tak, w tygodniu w godzinach 15.00 - 18.00 oraz w wybrane godziny w weekend otwieramy dla Was i Waszych dzieci miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". Wyjątek stanowią wtorki, kiedy muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.
- Informacje o organizowanych wydarzeniach "U Króla Maciusia" znajdziesz na Facebooku.