image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Konferencja „Edukacja o różnorodności – wyzwania i inspiracje”
Celem konferencji jest podsumowanie działań w ramach programu „Oblicza różnorodności”, który Muzeum POLIN realizuje od 2013 roku. Konferencja będzie także okazją, by wspólnie zastanowić się nad wyzwaniami stojącymi przed instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się edukacją o różnorodności. Chcielibyśmy także stworzyć przestrzeń do wymienienia się dobrymi praktykami z zakresu działań międzykulturowych
i antydyskryminacyjnych.
Konferencja będzie obejmowała część wykładową i warsztatową. Wykłady wygłoszą prof. Małgorzata Fuszara, dyrektorka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jeremy Nesoff z Facing History and Ourselves.
Podczas bloków warsztatowych będziemy wspólnie zastanawiać się nad wyzwaniami związanymi między innymi z uwzględnianiem kontekstu lokalnego i prowadzeniem interdyscyplinarnych projektów. Podzielimy się także doświadczeniami z prowadzonych przez nas cykli związanych z edukacją historyczną oraz wielokulturowością Warszawy, działań antydyskryminacyjnych, rezydencji artystycznych oraz programów dla osób z niepełnosprawnościami.
Do udziału w konferencji zapraszamy osoby interesujące się działaniami z zakresu edukacji międzykulturowej, obywatelskiej oraz antydyskryminacji. Przede wszystkim zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki instytucji kultury i organizacji pozarządowych oraz działaczy i działaczki społeczne.
Na zgłoszenia czekamy do 14 marca. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.
Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa.
Szczegółowe informacje:
Patronat:
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
![]() |
![]() |
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”