Każda zgłoszona szkoła otrzyma zestaw edukacyjny "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" oraz 2 warsztaty edukacyjne dla uczniów i uczennic oraz nauczycieli, które poprowadzą w szkole edukatorki i edukatorzy Muzeum POLIN. Szczegółowe terminy warsztatów zostaną ustalone ze szkołą.
Zestaw edukacyjny "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" składa się ze specjalnie zaprojektowanej mapy, zdjęć archiwalnych oraz replik obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D. Przygotowaliśmy również materiały pomocnicze, a w nich: instrukcję gry, propozycję scenariusza lekcji, opisy zdjęć archiwalnych, słownik pojęć. Dzięki tym narzędziom nauczyciele i nauczycielki będą mogli zaproponować swoim uczniom i uczennicom niezwykłą lekcję, w czasie której poprzez zabawę i wciągającą grę dzieci poznają podstawowe informacje związane z kulturą i tradycją żydowską.
Warsztaty dla uczniów i uczennic (4 godz. lekcyjne)– oparte są o przekazany szkole Zestaw materiałów edukacyjnych "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki". W czasie warsztatów uczniowie i uczennice pod okiem edukatorów Muzeum POLIN wezmą udział w fabularyzowanej grze narracyjnej "Miasteczko Malki", w której gracze wcielają się w postać Antka – współczesnego 12 latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość. Trafia do miasteczka, jakich było wiele w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka.
Dzieci wspólnie zwiedzają miasteczko poznając żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia dnia codziennego. Uczniowie i uczennice w czasie warsztatów będą wykonywać zadania: odszukiwać, wybierać, poznawać zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską. W tych działaniach uczniów wesprą edukatorzy inicjując dyskusję o różnorodności i wielokulturowości dawnej Polski.
Warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek (2h) – w czasie warsztatów dla nauczycieli i nauczycielek edukatorzy i edukatorki z Muzeum POLIN zaprezentują zestaw materiałów edukacyjnych "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki", wspólnie zastanowią się nad możliwościami wykorzystania materiałów w szkole i dalszego kontynuowania tematu z uczniami i uczennicami. Na spotkanie zapraszamy min. 3 nauczycieli, nauczycielek ze szkoły.
Zgłoszenia
|
Warsztaty "Muzeum w pudełku" może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres [email protected].
Zgłoszenia przyjmujemy w terminie 1-26 września 2021.
Do 1 października 2021 nauczyciel lub nauczycielka zgłaszający szkołę na warsztaty otrzyma mailowe potwierdzenie uczestnictwa w projekcie bądź informację o niezakwalifikowaniu do projektu.
W mailu bardzo prosimy o zawarcie poniższych danych:
- preferowane terminy warsztatów
- nazwa i adres szkoły
- która to klasa / wiek uczestników
- liczba uczniów i opiekunów
- kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e-mailowy)
- dodatkowe informacje o grupie (np. osoby z niepełnosprawnościami, profil, etc.)
|