Muzeum

"Masz zlecenie: gra detektywistyczna" na wystawie stałej

Razem z agencją Granda przygotowaliśmy ekscytującą grę detektywistyczną dla młodzieży "Masz zlecenie". To połączenie doświadczeń znanych z escape roomów oraz wyzwań, z którymi w swojej pracy mierzą się profesjonalni genealodzy.

  • Gra dostępna w kasach muzeum

O co chodzi w grze? Wyobraź sobie, że w ścianie remontowanego domu właściciele znajdują starą skrytkę, a w niej – list i tajemnicze pamiątki. Chcąc zrozumieć, skąd się wzięły i do kogo należały, zgłaszają się do biura detektywistycznego, w którym pracujesz. Zlecenie trafia do Ciebie.

Aby je wykonać, idź pod prąd kierunku zwiedzania wystawy stałej "1000 lat historii Żydów polskich". Łamiąc szyfry, zdobywając poszlaki i dokonując kolejnych wyborów na trasie gry, odkryjesz tajemnicę rodzinnej historii i spełnisz powierzoną Ci misję!

Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla osób w wieku 15-19 lat, ale zainteresują się nią wszystkie miłośniczki i wszyscy miłośnicy zagadek. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. W rozgrywce nie ma limitu czasowego.

Zestawy do gry "Masz zlecenie" wypożyczysz w kasie muzeum przy zakupie biletu wstępu. Dzieci i młodzież do 26. roku życia, posiadający legitymację polskich szkół i uczelni, mogą skorzystać z biletu w ramach "Muzeum za złotówkę" (koszt: 1 zł). W czwartki wstęp do muzeum jest darmowy, nie obowiązują bilety, a grę "Masz zlecenie" wypożyczysz bezpłatnie.

Wysłuchaj wybranych fragmentów nagrań do gry "Masz zlecenie"

Wstęp do gry

Wiadomość od zleceniodawcy

Cyfry na szachownicy

Znajdź skrytkę

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl