Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie indywidualne

Wystawa stała 1000 lat historii Żydów Polskich jest sercem Muzeum POLIN. Zapraszamy w podróż od średniowiecza do współczesności.


Poznasz odpowiedzi na pytania: skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce, w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie, jak przestał nim być i w jaki sposób odradza się tu życie żydowskie. Pokazujemy, że historia polskich Żydów jest integralną częścią historii Polski. 

Trudno za pierwszym razem dokładnie zapoznać się z całą wystawą i z pewnością warto do niej wracać. A zwiedzać można ją za każdym razem inaczej. 

Oto kilka przydatnych podpowiedzi:

 • Zwiedzanie wystawy stałej odbywa się o wyznaczonych godzinach co 15 minut (ilość miejsc na każdy termin jest ograniczona):
  • 10:00 – pierwsze wejście na wystawę stałą
  • 16:00 – ostatnie wejście na wystawę stałą w poniedziałki, czwartki, piątki
  • 18:00 – ostatnie wejście na wystawę stałą w środy, soboty, niedziele.
 • 1000 lat to kawał historii, więc na zwiedzanie zarezerwuj co najmniej 2 godziny. W dowolnym momencie możesz zrobić przerwę - bilet jest ważny cały dzień. Zachęcamy do spędzenia przerwy w muzealnym sklepie z pamiątkami lub restauracji Besamim i skosztowania żydowskich przysmaków.
 • Zapraszamy do zwiedzania z dziećmi – skorzystajcie ze zniżkowego biletu rodzinnego i książeczki-przewodnika Małe POLIN, dostępnej w kasach. Warto też sprawdzić, czy w programie na dany miesiąc na nie ma oprowadzania po wystawie specjalnie dla opiekunów z dziećmi. Wszystkie galerie skrywają historie i zadania ciekawe dla dzieci w każdym wieku: możecie np. zrobić własną odbitkę na prasie drukarskiej i zatańczyć tango. Jedynie galerię Zagłada rekomendujemy dzieciom od 12 roku życia.
 • Wiele osób chwali sobie  zwiedzanie wystawy z audioprzewodnikami. Są one dostępne w wielu wersjach językowych i można je wynająć w pobliżu kas. Jeśli jesteś wzrokowcem – weź bezpłatny miniprzewodnik (dostępne są 3 wersje językowe). Ta broszura sprawi, że nie umkną Ci najważniejsze zagadnienia i obiekty na wystawie.
 • W czwartki zwiedzanie wystawy stałej jest bezpłatne.
 • Jeśli nie możesz odwiedzić wystawy, albo chcesz do niej wrócić już po wizycie – zapraszamy do zwiedzania wirtualnego. Wystawę Muzeum POLIN możesz odwiedzić na platformie  Google Arts & Culture
  ​Więcej informacji na temat wystawy stałej i historii jej powstawania znajdziesz pod tym linkiem.
 • Katalog z wystawy stałej jest dostępny w muzealnej księgarni oraz w sklepie online.

Pobierz ścieżkę zwiedzania na tablet albo smartfona i zwiedź wystawę z cyfrowym przewodnikiem.

Tysiąc lat w godzinę:

Życie religijne:

Śladami jidysz:

Więcej o wirtualnych spacerach: wirtualnyspacer.polin.pl.