Seminarium
Zgłoszenia do 22.03.2022

Seminarium: Narzędzia dla młodych

Grupka uczestników podczas warsztatów. Dwie dziewczyny rysują coś na kartce, dwie inne osoby je obserwują.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN i Norweskie Centrum Studiów nad Holocaustem i Mniejszościami zapraszają muzealniczki i muzealników, a także osoby zainteresowane edukacją młodych ludzi do udziału seminarium polsko-norweskim "Narzędzia dla młodych, czyli kim są dziś młodzi ludzie i jak muzea i instytucje kultury mogą ich zaciekawić i zaangażować?".

W czasach narastania zjawiska rasizmu, ksenofobii czy antysemityzmu wzrasta odpowiedzialność instytucji kultury. Muzea i inne placówki kulturalne powinny skuteczniej przyciągać i angażować nie tylko tradycyjnych, czyli dojrzałych odbiorców, ale też i młodzież.

Tymczasem wiele instytucji kultury ma problem z przyciąganiem młodych ludzi. Dlaczego? Czy to kwestia prezentowanych treści? Języka? Wartości? Oferowanego stylu spędzania wolnego czasu? Może wizerunku tych instytucji? Czy to, co oferują muzea, tak bardzo odbiega od tego, czym żyją i czego potrzebują teraz młodzi? Czy muzea są skazane na funkcjonowanie w pokoleniowej bańce? Jak zaangażować młodych, aby pobudzić ich ciekawość, empatię, zachęcić do działania przeciwko ksenofobii i dyskryminacji.

Podczas polsko-norweskiego seminarium "Narzędzia dla młodych" pokażemy najnowsze dane na temat młodzieży i podzielimy się ciekawymi praktykami ich angażowania. 

Sprawdź program seminarium >>

Zapraszamy na inspirujące wykłady, dyskusje i warsztaty.

Wydarzenie jest bezpłatne.
 

Organizatorzy:

Muzeum Historii Żydów Polskich logo

HL-senteret logo

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl