Dla dzieci

Spotkania dla rodziców

Cykl spotkań dla rodziców z najmłodszymi dziećmi - zapraszamy do udziału w cyklach spotkań zamkniętych grup wsparcia. Ideą tych spotkań jest stworzenie wspólnej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni do działania, nieskrępowanego rozwoju i odkrywania otaczającego nas świata. To czas na spotkanie z kulturą i tradycją, spokojną rozmowę, nawiązanie relacji. Zajęcia prowadzone są przez trenerów i pedagogów wczesnego rozwoju, połączone są także ze specjalnymi, dostosowanymi do grup wyjściami na wystawę stałą i wystawę czasową muzeum.

Senso-zabawy na wystawie

Zapraszamy na zajęcia wspierające rozwój małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej, które prowadzone będą w przestrzeni wystawy czasowej „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” i miejscu edukacji rodzinnej Muzeum POLIN. 

Zajęcia multisensoryczne są zajęciami o charakterze:

 • Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (procesy integracji sensorycznej).
 • Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
 • Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.
 • Zabawowym - dzieci mają możliwość eksplorować i kreować rzeczywistość podczas zabawy swobodnej oraz kierowanej przez prowadzącą. Na zajęciach dzieci bawią się razem z rodzicami. 
 • Nastawionymi na proces/ a nie na efekt - na zajęciach najważniejsze jest doświadczanie, eksplorowanie oraz kreowanie rzeczywistości. 

Na zajęciach będziemy: słuchać i śpiewać, masować  i dotykać różnorodnych faktur, ściskać i zgniatać, malować i paćkać się, obserwować i doświadczać, smakować i wąchać,  ruszać się, tańczyć i naśladować, poznawać świat wielozmysłowo. Udział w zajęciach pozwoli Twojemu dziecku rozwijać się maksymalnie w ramach jego możliwości.


Prowadząca: Aleksandra Charęzińska

Pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala, konsultantka Memoli a także wykładowczyni akademicka. Ma doświadczenie w pracy w poradnictwie, szkolnictwie ogólnodostępnym, integracyjnym i specjalnym. Pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami, z zaburzeniami i deficytami rozwoju, z dziećmi i młodzieżą w normie intelektualnej oraz z dziećmi zdolnymi. Prowadziła diagnozę i terapię integracji sensorycznej a teraz aktualnie –  konsultacje domowe, zwłaszcza dla dzieci do trzeciego roku życia. Jest gorącym zwolennikiem stymulacji sensorycznej wszystkich dzieci zwłaszcza do 3 roku życia. Uwielbiam spotykać się i pracować z innymi ludźmi. Zarówno tymi najmniejszymi, jak i starszymi oraz ich rodzicami. Po urodzeniu córki zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić już teraz, żeby wspierać jej rozwój.

Więcej informacji o prowadzącej na stronie: www.charezinska.pl

 

 • Termin: spotkania raz w tygodniu w czwartki, w godz. 14.00-15.00 (pierwsze zajęcia 4 kwietnia 2019)
 • Miejsce zbiórki: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa
 • Cena: 240 zł (10 zajęć)
 • Czas: cykl 10 spotkań, godz. 14.00-15.00 w czwartki
 • Grupa: maks. 15 opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 1-3
 • Zapisy: ukrolamaciusia@polin.pl

REZERWACJA KROK PO KROKU:

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: ukrolamaciusia@polin.pl. Prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka/ci, wieku, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail.
 2. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji, na początku marca 2019r., otrzymają Państwo link do płatności. Na wpłatę oczekujemy do 15 marca. Po tym terminie rezerwacja zostanie anulowana a na Państwa miejsce przyjmiemy kolejne osoby z listy rezerowej.
   

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni