Dla dzieci
Od 8.03.2023 - BRAK MIEJSC

Wózki w muzeum

Wózki w muzeum to propozycja zajęć rozwojowych przygotowanych z myślą o najmłodszych dzieciach. Cały cykl jest inspirowany metodą umuzykalniania wg prof. Edwina Eliasa Gordona oraz pedagogiki Marii Montessori.

  • środy, godz. 13.00-14.30 (od 8 marca) – BRAK MIEJSC
  • bilet na cały cykl 10 spotkań: 300 zł / dorosły opiekun z dzieckiem
  • liczba uczestników: max 12 osób dorosłych z dziećmi do 3 roku życia

W trakcie zajęć będziemy wspólnie śpiewać, rytmizować, swobodnie się poruszać, ugniatać, próbować, wąchać, obserwować i eksplorować. Opiekunowie będą mieli niepowtarzalną okazję do obserwowania swoich maluchów, które własnymi zmysłami doświadczać będą mądrości otaczającego ich świata. Inspiracji do wspólnych zabaw poszukamy w kulturze i tradycji żydowskiej otaczającej nas w Muzeum POLIN.

Zajęcia prowadzone są w cyklach, w zamkniętych grupach, wspierają rozwój małych dzieci w oparciu o metody integracji sensorycznej, muzyki i teatru, z wykorzystaniem elementów pedagogiki Janusza Korczaka czy Marii Montessori. Połączone są także ze specjalnymi, dostosowanymi do grup wyjściami na wystawę stałą i wystawy czasowe.

Cel zajęć:

  • uwrażliwienie dziecka na muzykę i rytm,
  • wspieranie całościowego rozwoju dziecka,
  • stymulowanie poprzez zabawę.
  • wnikliwa obserwacja dziecka.

Joanna Dubrawska-Stępniewska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa oraz Instytutu Muzykologii UW. Edukatora, animatorka i przewodniczka w zabawie i uważnym rodzicielstwie. Od 2010 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona, zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz spotkania kreatywno-rozwojowe dla rodzin z dziećmi. W swojej pracy inspiruje się metodą pedagogiczną dr Marii Montessori, edukacją wolnościową, outdoorową oraz sztuką ziemi Landart. Od 2016 prezeska Stowarzyszenia "Rodzice Razem" – Klub Mam na Bemowie/Pracownia Montessori. Prywatnie działaczka społeczna, wolontariuszka oraz wielka miłośniczka śpiewu i bycia we wspólnocie.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Logo Miejsca edukacji rodzinnej

Darczyńcy

Logo Fundacji Parasol          Logo Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyrczny w Polsce          Logo Boeing

Patroni medialni

logo Gazety Wyborczej      Logo Gazety Wyborczej w Warszawie               

Logo cojestgrane24              Logo strony czasdzieci.pl     Logo strony dzieckowwarszawie.pl