Edukacja

Nowe warsztaty edukacyjne dla przedszkoli i szkół

W Polsce króla Maciusia, wystawa czasowa, dla dzieci, Muzeum POLIN
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Nadchodzący semestr szkolny będzie szczególny - możemy bowiem zaoferować Państwu warsztaty edukacyjne na wystawie czasowej, zaprojektowanej z myślą o najmłodszych.

Aż do 1 lipca 2019 roku zapraszamy na wystawę pt. "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości", w której odtwarzamy świat przedstawiony w książce Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". Wystawa powstała w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski i w interaktywnej, dostosowanej do wieku formie, opowiada o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą budowa państwa i demokracja.

Warsztaty na wystawie czasowej skierowane są do uczniów przedszkoli i szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku (oprócz wtorków) w godz. 10.15, 11.30, 13.00, 14.30. Dla grup przedszkolnych trwają 60 minut, dla szkolnych - 90 min. Wszystkie podane godziny są dostępne dla jednej grupy (nie prowadzimy równocześnie kilku zajęć na wystawie czasowej).

Zapraszamy także do skorzystania z naszej stałej oferty warsztatów edukacyjnych z zakresu historii i kultury Żydów polskich i edukacji obywatelskiej prowadzonych w nowoczesnym Centrum Edukacyjnym i na wystawie stałej, która jest multimedialną podróżą przez tysiąc lat polskiej historii. Uczymy tolerancji, otwartości na świat i akceptacji różnorodności kulturowej. Zajęcia dostosowane są do obowiązującej podstawy programowej, wieku i specyfiki grupy (pracujemy również z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami). Badania potwierdzają też ich wysoką jakość: 98% opiekunów/nauczycieli pozytywnie oceniło warsztaty. Pedagodzy podkreślają, że wizyta w Muzeum POLIN pozostaje dzieciom i młodzieży na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów. Zajęcia odbywają się codziennie (oprócz wtorków) o godz. 10.15 oraz 13.00 i trwają 120 minut.

Więcej informacji na www.polin.pl w zakładce "Program edukacyjny" oraz na fanpage’u Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN na Facebooku: www.facebook.com/edumuzeumpolin

 

Informacje organizacyjne

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem [email protected]

Zajęcia są płatne: 150 zł grupa wraz z opiekun(k)ami (120 min), 120 zł na wystawie czasowej (90 min).

Płatności za warsztaty dokonuje się za pośrednictwem systemu PayU najpóźniej 10 dni przed terminem zajęć.

Liczba osób w grupie: do 30 osób.

W mailu bardzo prosimy o zawarcie informacji:

  • Data (wybrany zakres dat - najlepiej podać wszystkie możliwe, wtdey będziemy mogli zaproponować najbliższą możliwą),
  • Godzina,
  • Temat warsztatów,
  • Nazwa i adres przedszkola / szkoły,
  • Która to klasa (wiek uczniów),
  • Liczba uczniów i opiekunów,
  • Kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy),
  • Adres e-mail, na który należy wysłac informacje dotyczące płatności za warsztaty,
  • Dodatkowe informacje o grupie (np. niepełnosprawności, profil, etc.),
  • Ewentualnie: dane do faktury.

Wystawa

Zapraszamy również do udziału w oprowadzaniu po wystawie stałej

Dzięki udziałowi w programie "Muzeum za złotówkę" dzieci powyżej 7 roku życia oraz ucząca się młodzież do 26 roku życia mogą obejrzeć wystawę stałą, kupując bilet w cenie 1 złoty. Oferta obowiązuje do końca 2018 roku.

Pobierz regulamin uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych >>