Dla dzieci
27.05-9.06.2019

4. Tydzień Dziecka w Warszawie

4. Tydzień Dziecka w Warszawie, Muzeum POLIN
Opis grafiki: Kolorowe bańki mydlane z dorysowanymi uśmiechniętymi buźkami. Na grafice napis: koncerty, pikniki, spektakle, warsztaty, wycieczki, wystawy, 4. Tydzień Dziecka, 27.05-9.06.2019, fot. materiały promocyjne

Tydzień Dziecka to inicjatywa warszawskich instytucji kultury, które wspólnie tworzą i promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka.

27 maja - 9 czerwca (poniedziałek - niedziela)

Już po raz czwarty warszawskie instytucje kultury zapraszają mieszkanki i mieszkańców Warszawy do udziału w 4. Tygodniu Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka 36 instytucji kultury przygotowało wspólny program kulturalny dla dzieci, rodziców i opiekunów. W 12 dzielnicach odbędą się 93 wydarzenia: koncerty, pikniki, spektakle, warsztaty, wycieczki oraz wystawy. Program "Tygodnia Dziecka" został stworzony przez najlepsze artystki, artystów, pedagogów, pedagożki, animatorki i animatorów.

Bogaty program dostępny jest na stronie www.tydziendziecka.waw.pl. Dzięki wspólnej mapie wydarzeń mieszkańcy Warszawy oraz odwiedzający stolicę turyści mają łatwy dostęp do informacji, znajdą dzięki niej odpowiednią propozycję dopasowaną do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli czy opiekunów.  

Inicjatywa "Tygodnia Dziecka" nie byłaby możliwa bez wsparcia Biura Kultury m. st. Warszawy, dla którego rozwój publiczności (audience development) jest strategicznym priorytetem w ramach Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020.

 

Zapraszamy warszawiaków i turystów odwiedzających nasze miasto do wzięcia udziału w tym wyjątkowym projekcie. Liczymy na to, że z "Tygodnia Dziecka" skorzystają również osoby, które na co dzień  nie odwiedzają, a dzięki tej akcji staną się wiernymi i stałymi odbiorcami naszego programu.