Warsztaty
21.01.2024

Coś z niczego – warsztaty międzypokoleniowe

Dziadek owija wnuczce świecący papier wokół głowy podczas warsztatów w Miejscu edukacji rodzinnej w Muzeum POLIN. W tle inni uczestnicy.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby spędzić czas z wnuczętami. Zapraszamy na warsztaty oraz do wspólnego świętowania.

  • 21 stycznia (niedziela), godz. 11.00-14.00, Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"
  • Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc
  • Przyjmujemy zapisy telefonicznie w godz. 10.00-15.00 pod numerem: 22 471 03 01 wew. 2, można też wysłać e-mail na adres: [email protected]

Czy można zrobić coś z niczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w opowieści o niezwykłej relacji między Józiem a jego dziadkiem, na podstawie książki Phoebe Gilman "Coś z niczego". Ich historia rozpoczyna się od prezentu – kolorowego kocyka, który dziadek uszył dla wnuczka.

Wspólnie wysłuchamy opowieści, a następnie sami wykonamy wspaniałe zabawki z guzików i kolorowe zakładki do książek. Dzięki nim przyjemniej będzie można spędzać czas nie tylko w zimowe dni.

  • Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat.
  • W Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" obowiązuje zmiana obuwia.
  • Dla wszystkich uczestników przewidujemy drobny poczęstunek.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl