Spotkanie

20.11.2019

Czytelnia POLIN: Strefa dobrego zasięgu – spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

Czytelnia POLIN: „Strefa dobrego zasięgu” – spotkanie z ks. Adamem Bonieckim. Na zdjęciu: ks. Adam Boniecki mówi do mikrofonu. Gestykuluje.
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim. Na zdjęciu: ks. Adam Boniecki mówi do mikrofonu. Gestykuluje., fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Z okazji premiery książki "Strefa dobrego zasięgu" zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim. Książka jest zbiorem cotygodniowych edytoriali pisanych przez redaktora seniora Tygodnika Powszechnego. Edytoriale poruszają aktualne kwestie społeczne, kulturalne i polityczne. Z autorem rozmawiać będzie Anna Wacławik-Orpik.

20 listopada (środa), godz. 18.00, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie w dniu wydarzenia (2 godz. przed wydarzeniem)

UWAGA: Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Jaka przyszłość czeka Kościół w Polsce? Czy da się dziś być prawdziwym katolikiem? Dlaczego dla ks. Adama ważne są drzewa? Jaki jest ksiądz za kierownicą? Jak żyć pełnią życia po 85. urodzinach? O te kwestie podczas spotkania zapyta ks. Adama Bonieckiego Anna Wacławik-Orpik.

Książka "Strefa dobrego zasięgu" to wybór zawsze aktualnych tekstów publikowanych na łamach "Tygodnika Powszechnego" w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy szczególnie ważne właśnie teraz: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, nieuchronne zmiany klimatu. Pisze również o przygodach, podróżach i małych radościach codzienności.

Ks. Adam Boniecki – studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był duszpasterzem akademickim przy uniwersyteckim kościele św. Anny. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu poprowadzenie polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. Redaktor senior "Tygodnika Powszechnego".

 

Książka ukaże się 13 listopada 2019 nakładem Wydawnictwa ZNAK.

Organizatorzy:

Tygodnik Powszechny, Klub Tygodnika Powszechnego Warszawa, Muzeum POLIN, Wydawnictwo ZNAK

28.10.2019