Spotkanie

7.07.2017

Drugi koniec świata - spotkanie z cyklu Czytelnia POLIN

Drugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata SobieszczańskaDrugi koniec świata, Małgorzata Sobieszczańska
fot. Wydawnictwo Literackie

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Sobieszczańską, autorką książki „Drugi koniec świata”. W swojej nowej książce autorka przenosi nas w realia przedwojennego Nowogródka, w którym spotykają się ludzie różnych narodowości oraz różnych wyznań – Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy.


7 lipca (piątek), godz. 18.00, wstęp wolny

 

Więcej o autorce

 

Małgorzata Sobieszczańska jest scenarzystką i byłą dziennikarką. Pracowała między innymi w radiu TOK FM, stacji Canal+, TVP, miesięczniku "Cinema".

Jest absolwentką Wiedzy o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Studium Scenariuszowego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, słuchowisk radiowych oraz dwóch powieści – „Z ostatniej chwili” i „Kilka dni lata”.

Wieloreligijność i wielokulturowość są tłem  do rozważań o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu, o sztuce i miłości, o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los, czy jest on już zdeterminowany genami, miejscem i czasem urodzenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania.

Spotkanie poprowadzi Dagmara Mańka-Wizor, pracowniczka Muzeum POLIN, w którym zajmuje się m.in. działaniami związanymi z popularyzacją wiedzy o historii Żydów w Polsce i relacjach polsko-żydowskich, w tym prowadząc warsztaty, spotkania i wykłady w małych miejscowościach na obszarze całej Polski. W przeszłości zajmowała się edukacją wielokulturową, była też kierowniczką wydawnictwa Fundacji Ośrodka Karta, odpowiedzialną m.in. za serię "Żydzi Polscy".

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego "Między religiami".

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe"

Partner wydarzenia

 Wydawnictwo literackie

26.06.2017