Dla dzieci
październik 2019 - styczeń 2020

Dźwiękostacje, czyli Kino Wyobraźni – muzyczny cykl warsztatów rodzinnych

Nowy cykl muzycznych warsztatów dla rodzin łączący architekturę z muzyką. Punktem wyjścia stanie się budynek Muzeum POLIN, którego linie, rytmy, wzory przełożymy na świat dźwięków. Podczas warsztatów nie tylko będziemy słuchać dźwięków, ale także tworzyć własne melodie.

Zajęcia muzyczne pozytywnie wpływają na nastrój dziecka oraz jego inteligencję. Poprzez nasze warsztaty chcemy rozwijać wyobraźnię i twórczy potencjał najmłodszych. Razem z artystką, performerką i kompozytorką Aleksandrą Chciuk zapraszamy Was na "dźwiękowe spacery" po Muzeum POLIN. Linie, rytmy, wzory widoczne w budynku przełożymy na świat dźwięków.

W naszych głowach powstaną ruchome obrazy. Gdzie jesteśmy? Jak nas widzi przelatujący ptak? Narysujmy schematyczny widok Muzeum POLIN "z lotu ptaka". Zaznaczmy kontury budynku oraz kilka charakterystycznych dla niego obiektów.

A teraz załóżmy opaski na oczy i wybierzmy się w dźwiękową podróż... Jak usłyszymy przestrzeń, w której przebywamy z zamkniętymi oczami? Czy coś nas zaskoczy? Podczas wspólnego spaceru dotrzemy do kilku dźwiękowych stacji, w których usłyszymy niezwykłe, egzotyczne dźwięki.

Warsztaty dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami.