Dla dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci

Chłopcy w koronach rysują.
fot. Magda Starowieyska

W tym roku podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci Artur Barciś przeczyta nam fragmenty Króla Maciusia I Janusza Korczaka oraz Mojego psa, Lali Romana Kenta, który przyjedzie do Polski, by spotkać się z dziećmi i ich opiekunami.

Po wspólnym czytaniu rodzice i opiekunowie będą mogli wziąć udział w spotkaniu z panem Kentem, a dzieci wezmą udział w warsztatach w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.

Pierwsza książka jest znana i lubiana przez odwiedzających nasze miejsce edukacji rodzinnej. Sam autor napisał o niej: Ta niezwykła książka jest dla dzieci sposobnością do wyprawy w świat, w którym mogą walczyć, ustanawiać prawa, podróżować i zmieniać otaczającą ich rzeczywistość, ale także przekonać się, że każda decyzja pociąga za sobą konsekwencje, a reformowanie świata jest zadaniem pięknym, koniecznym, ale także żmudnym i niewdzięcznym.

Druga książka to wspomnienia Romana Kenta z okresu drugiej wojny światowej. To opowieść o wielkiej przyjaźni łączącej małego chłopca z jego psem, tytułową Lalą. Zdaniem autora, relacje pomiędzy dziećmi i ich zwierzętami, a zwłaszcza relacje między dziećmi i ich psami, są szczególne, pełne czułości i bardzo często stają się inspiracją dla cudownych, podnoszących na duchu opowieści. Przeżyłem Zagładę, mam wiele historii do opowiedzenia, lecz jedna spośród nich jest wyjątkowa. Pragnę Wam opowiedzieć historię o moim małym psie Lali. […] Dzisiaj lekcje o życiu, które dała nam Lala, gdy byliśmy dziećmi, wydają się ważniejsze niż kiedykolwiek”.

Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat. Będzie można w jego trakcie kupić książkę Mój pies, Lala - szczegółowych informacji będą udzielać edukatorzy na miejscu.

>>zarezerwuj darmową wejściówkę

Więcej informacji o miejscu eduakcji rodzinnej znajduje się tutaj.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą dla przedszkoli.

Wychowawcy i rodzice zainteresowani otrzymywaniem informacji drogą elektroniczną mogą wpisać się na listę mailingową.

Do króla Maciusia można przyjść również poza godzinami odbywania się warsztatów:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek w godzinach 15:00–18:00
  • sobota, niedziela w godzinach 11:00–18:00

Bilety na warsztaty i wydarzenia specjalne oraz wejściówki na zabawy u króla Maciusia do nabycia w kasach muzeum oraz przez stronę www.bilety.polin.pl.

Informacja o biletach i wejściówkach:

  • poniedziałek, środa, czwartek, piątek (15:00–18:00) zabawa za darmo bez ograniczeń czasowych
  • sobota, niedziela (11:00–12:30) warsztaty, wydarzenia, klub czytelniczy, pracownia rodzinna 15 zł / dziecko i 10 zł / dorosły
  • sobota, niedziela (12:30–18:00) warsztaty drop-in 10 zł / dziecko i 5 zł / dorosły

Darczyńcy

                    

Patroni medialni